Hospodářská komora České republiky hostí delegaci podnikatelů z Černé Hory

04.12.2008

Zástupci Hospodářské komory Černé Hory v čele s jejím prezidentem Velimirem Mijuškovičem přijeli dnes s delegací 20 zástupců černohorských firem a municipalit na návštěvu České Republiky s cílem navázat nové obchodní kontakty s českými firmami a případně rozšířit kontakty stávající. Do České republiky přijeli představitelé firem z oblasti energetiky, dopravy a logistiky, cestovního ruchu a potravinářství.

Toto setkání navazuje na jednání s delegací českých firem, která doprovázela předsedu vlády České republiky na jeho oficiální návštěvě Černé Hory v listopadu 2005. V této době bylo podepsáno Memorandum o vzájemné spolupráci mezi oběma komorami.

„Jsme si vědomi toho, že Černá Hora prochází obdobím velkých ekonomických reforem na cestě k otevřenému trhu, je bezpečnostně i politicky stabilní a ekonomický růst je příznivý,“ řekl prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

„Významné české firmy se podílejí na rekonstrukci železniční infrastruktury v Černé Hoře, uvažuje se o výstavbě dvou vodních elektráren, nabízejí se možnosti investic v oblasti ochrany životního prostředí, rozvíjí se turistický ruch,“ dodal Petr Kužel.

Černohorská strana vyzvala české firmy k investicím převážně do oblasti energetiky a infrastruktury. Připravuje se výstavba dvou velkých vodních elektráren a rozšiřuje se síť železnic. Hospodářská komora Černé Hory spolu se starosty významných měst vyjdou českým firmám maximálně vstříc. Příští rok by rádi uvítali delegaci českých firem v Černé Hoře.

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/