Firmou roku nad 250 zaměstnanců v Královéhradeckém kraji se stala Kablo Vrchlabí

11.08.2020 Tiskové oddělení

Královéhradecký kraj zná vítěze soutěže Firmy roku 2019, kterou pravidelně vyhlašuje Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje.

Kvůli celosvětové pandemii muselo být letošní slavnostní vyhlášení zrušeno. Vítězové však rozhodně nepřijdou zkrátka. Tento týden je navštíví viceprezident Hospodářské komory ČR a předseda představenstva KHK KHK Radek Jakubský, který vítězům osobně předá ceny.

„Kvůli letošní tzv. koronakrizi jsme museli zrušit slavnostní večer. Vedení Hospodářské komory ČR totiž od samého začátku vypuknutí pandemie intenzivně jednalo s premiérem a ministry o jednotlivých vládních opatřeních, aby dopady na podnikatele byly co nejmenší. Zároveň jsme také nechtěli svojí návštěvou ohrozit chod jednotlivých společností a jejich zaměstnance, a tak jsme se rozhodli, že jim ceny předáme, až se situace uklidní,“ uvedl Radek Jakubský.

Kromě již obvyklých kategorií, tedy živnostník, firma do 50 zaměstnanců, firma do 250 zaměstnanců, firma nad 250 zaměstnanců a podnikatelka roku, přibyla v letošním roce ještě jedna cena, a to pro inovativní firmu roku.

V kategorii OBCHODNÍ SPOLEČNOST NAD 250 ZAMĚSTNANCŮ získala cenu společnost:
Kablo Vrchlabí s.r.o.

Společnost Kablo Vrchlabí je tradičním výrobcem kabelů pro automobilový průmysl, flexibilních kabelů a speciálních kabelů dle zákaznických požadavků. Filozofie společnosti je založena na zásadách dodávání kreativních, technicky pokrokových a udržitelných výrobků, služeb a řešení pro zákazníky. Výrobní zařízení společnosti patří mezi nejmodernější, nejflexibilnější a nákladově nejefektivnější v odvětví. Hlavním zaměřením společnosti je zůstat na špičce odvětví a přicházet s inovacemi v podobě nových výrobků a řešení, které zlepší služby a posílí zdravé životní prostředí.

V kategorii OBCHODNÍ SPOLEČNOST DO 250 ZAMĚSTNANCŮ získala cenu společnost: AVEFLOR, a.s.

Společnost AVEFLOR se sídlem v Budčevsi je rodinná firma (vlastněná ryze českým kapitálem) pohybující se v oblasti výroby zdravotnických a veterinárních přípravků v okrese Jičín, kde s počtem cca 100 zaměstnanců a obratem cca 190 mil. Kč patří k významným subjektům okresu Jičín a i kraje. AVEFLOR je výrobní a prodejní společnost, která již více než dvacet let působí na českém a zahraničním trhu. Zaměřuje se na prodej a výrobu zdravotnických prostředků, léčiv (veterinárních i humánních), kosmetiky a v omezené míře i technických výrobků. Jde především o výrobu, plnění aerosolových přípravků (sprejů), emulzí, gelů – vše v nesterilní formě. Společnost patří i k významným exportérům, kdy cca 72 % celkové produkce míří na export převážně do západní Evropy. V roce 2019 dosáhla společnost růstu výroby cca 7 % a růstu výnosů o cca 9 % oproti roku 2018.

PODNIKATELKOU ROKU 2019 se stala: Andrea Milá (Krejčovství ABACA)

V kategorii INOVATIVNÍ FIRMA ROKU získala cenu společnost: ELLA-CS, s.r.o.

ELLA-CS je ryze tuzemská společnost bez zahraničního vlastnictví, sídlící v Hradci Králové. Produkce je zastoupena ve více než 70 zemích světa a jejich distribuční síť stále roste. Úspěch výrobků ELLA-CS naznačuje spolehlivost a výjimečnou kvalitu výroby. Společnost neustále pracuje na výzkumu a vývoji originálních zdravotnických zařízení, aby rozšířila terapeutické možnosti pro lékaře. Pro úspěšný výzkum vedený společností je nesmírně cenná spolupráce s předními odborníky a odborníky. Výrobky jsou tedy podrobovány přísným zkouškám ve vědeckých publikacích a studiích renomovanými vědci z celého světa. Hlavním záměrem společnosti je pokračovat ve vývoji originálních produktů v úzké spolupráci s nejdůležitějšími klinickými centry světa. V poslední době se společnost zaměřila hlavně na produkci gastrointestinálního stentu. V jejich portfoliu jsou stenty jícnu, pyloroduodenalu, žlučových cest a tlustého střeva. Společnost je jediným výrobcem několika globálně jedinečných zdravotnických zařízení.

V kategorii ŽIVNOSTNÍK získal cenu Václav Hynek

Stavební a obchodní firma Ing. Václava Hynka byla založena v listopadu 1990 jako jedna z prvních v regionu. Sídlí v Opočně s provozovnou v Semechnicích a působí v Královehradeckém kraji, zejména v podhůří Orlických hor. Provádí bytové, občanské a zemědělské stavby, včetně jejich změn, udržovacích prací a jejich odstraňování, rekonstrukce především památkových objektů a regenerace panelových domů. Zabývá se také výrobou dřevěných stavebnic lidové architektury. Firma zaměstnává vlastní pracovníky a také spolupracuje se zavedenými řemeslnými firmami. Veškeré stavební práce dodává ve vysoké kvalitě, zaměstnává zkušené kvalifikované řemeslníky s praxí na novostavbách a opravách objektů pozemních staveb všeho druhu a na památkových objektech.

KONTAKT pro novináře:
Radek Zelenka
ředitel Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje
Mobil: +420 606 631 915
E-mail: reditel@komora-khk.cz

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/