Finále odborné soutěže Talenty pro firmy T-Profi ovládl tým Libereckého kraje

Vítězem celostátního finále soutěže žáků a studentů Talenty pro firmy T-Profi organizované Hospodářskou komorou a Středním podnikatelským stavem se stalo družstvo reprezentující Liberecký kraj.

Týmu složenému ze studentů Střední průmyslové školy technické v Jablonci nad Nisou, jablonecké ZŠ Antonína Bratršovského a firmy ZF Automotive Czech se, dle hodnocení odborné poroty, podařilo sestavit funkční model přenosové soustavy elektrické energie dle zadávací dokumentace a současně v nejkratším soutěžním čase. Finále pátého ročníku soutěže, které se z epidemických důvodů konalo online, se zúčastnilo celkem šest krajských družstev z celé ČR.

Druhou příčku obsadil tým z Královéhradeckého kraje, na bronzové umístění dosáhlo družstvo reprezentující Středočeský kraj. Nejlepší týmy celostátního finále získali věcné ceny, které organizátorům věnoval jeden z partnerů projektu – společnost ČEPS.

Hlavním posláním soutěže T-Profi je podpora polytechnické výuky na školách a zvýšení prestiže technických oborů ve vzdělávacím systému na základních i středních školách. Hospodářská komora tímto projektem mj. reaguje na aktuální potřeby trhu práce, kterým v posledních letech neodpovídá struktura absolventů středních nebo vysokých škol. Partnery odborné soutěže Talenty pro firmy T-Profi jsou v letošním ročníku společnost ČEPS a ČVUT.

Finálové pořadí

1. Liberecký kraj: Střední průmyslová školy technická v Jablonci nad Nisou, ZŠ Antonína Bratršovského Jablonec nad Nisou, firma ZF Automotive Czech

2. Královéhradecký kraj: Střední průmyslová škola Trutnov, ZŠ Komenského Trutnov, firma ZPA Smart Energy

3. Olomoucký kraj: Střední průmyslová škola Hranice, ZŠ Hranice, firma SSI Schaefer s.r.o.

4. Středočeský kraj: Střední průmyslová škola E. Kolbena Rakovník, 2. ZŠ Rakovník, firma, Valeo Autoklimatizace

5. kraj Vysočina: Střední průmyslová škola Třebíč, ZŠ Benešova Třebíč, firma Výtahy s.r.o

6. Moravskoslezský kraj: Střední škola technická Opava, ZŠ T.G. Masaryka Opava, firma Ostroj Opava