Festival českého piva a vína v Hongkongu

21/05/2019

Dne 6. května 2019 se uskutečnil v prostorách hotelu Renaissance Harbour View 2. ročník Festivalu českého piva a vína, který byl uspořádán Generálním konzulátem ČR v Hongkongu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR jako projekt ekonomické diplomacie. Projekt se konal v souvislosti s českou oficiální účastí na veletrhu potravinářských výrobků HOFEX a na podporu českých participujících firem.

Festival navázal svým úspěchem na první ročník realizovaný v srpnu m.r. V úvodu vystoupil generální konzul Jan Juchelka, který zdůraznil význam podobných akcí na podporu českých firem v teritoriu. Poté náměstek ministra zemědělství Jindřich Fialka ve svém vystoupení vyzdvihl kvalitní české potravinářské produkty, které se uchází o uplatnění na místním trhu. Následovala prezentace viceprezidentky Svazu vinařů paní Liany Hrabálkové, která představila česká zúčastněná vinařství, a pak byla zahájena vlastní ochutnávka českých výrobků.

Festivalu se zúčastnilo přes 120 místních odborníků z řad nákupčích, dovozců nebo distributorů. Celkově 15 zúčastněných českých firem reprezentovalo 6 výrobců a vývozců vína (Vinařství Omasta, Ludwig, Lacina a firmy Bluetouch, Rajzl Export Import a Víno J. Stávek), 5 dodavatelů piva (Pilsner Urquell vč. značky Kozel, Budějovický Budvar, Royal Czech Beer, PMS Přerov, Regent), dva producenty destilátů (Becherovka, L´OR), dva výrobce sladkostí (Marlenka, Pražská čokoláda) a navíc se zúčastnila firma SIMANDL s instantními nápoji a firma Indiana s výrobky se sušeným masem.

Vypracoval: Ing. Milan Vágner

/jak-na-