Exportér roku 2008

01.12.2008

O tom, že Česká republika může světu nabídnout více než jen památky, pivo a broušené sklo, nás čeští exportéři každoročně utvrzují v soutěži Exportér roku. Toto tradiční klání českých vývozců, v němž mohou porovnat své úspěchy při vývozu svých výrobků a služeb, se v roce 2008 uskutečňuje již po čtrnácté.

Stejně jako předchozí ročníky i 14. ročník soutěže Exportér roku se koná pod záštitou Hospodářské komory ČR. Pořadateli soutěže jsou tradičně Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání ČR.

Vzhledem k jedinečné historii konání nabízí soutěž Exportér roku ojedinělou příležitost, jak mezioborově porovnat výkonnost právě Vašeho podniku či firmy a poměřit se s těmi nejlepšími. Ti se pak účastní slavnostního vyhlášení celorepublikové soutěže, které již tradičně probíhá v nádherném prostředí Kaiserštejnského paláce na Malostranském náměstí, který tak svou noblesou dodává slavnostnímu večeru punc výjimečnosti.

Výjimečnost tohoto slavnostního večera dále zdůrazňuje i skutečnost, že ceny úspěšným exportérům bývají předávány čelními představiteli ČR. V roce 2007 byly ceny předávány z rukou předsedy vlády ČR Mirka Topolánka a ministra průmyslu a obchodu Martina Římana a slavnostního vyhlášení se ujal viceprezident Hospodářské komory ČR Zdeněk Somr.

Pesimisté by mohli říci: k čemu je soutěž exportérů, když porazit mladoboleslavskou Škodovku v exportu není možné? Ano, pokud se jedná o absolutní objem, pak nezbývá než s nimi souhlasit. Ale jste si jistí, že právě Vaše firma nemůže být lepší v procentuálním nárůstu exportu?
I z toho důvodu je soutěž rozdělena do několika kategorií.

Pro úplnost si vyjmenujme všechny kategorie vypsané v letošním ročníku:

Pro exportéry s objemem exportu větším něž 500 mil. Kč ročně:

  • Exportér roku s největším nárůstem v období 2006-2007
  • Exportér roku s největším objemem v roce 2007
  • Exportér s největším průměrným nárůstem v letech 1993-2007
  • Exportér s největším objemem exportu v letech 1993-2007


Pro exportéry s objemem exportu 100 – 500 mil. Kč ročně:

  • Střední exportér roku s největším nárůstem exportu v období 2006-2007


A dále jsou bez rozdílu objemu exportu vyhlášeny následující kategorie
:

  • Exportér roku v jednotlivých krajích – cena UniCredit Bank
  • Zvláštní cena Rozhodčího soudu – exportér s největším počtem exportních destinací

Rádi byste se soutěže zúčastnili, ale nevíte jak na to? Řešení je jednoduché, na stránce ke stažení si stáhněte přihlášku, na které vyplňujete pouze identifikační údaje Vaší firmy a objemy exportů, které se Vám v podařilo v uplynulých letech dosáhnout. Nakonec přihlášku podepíšete a zašlete nám ke zpracování. Údaje uvedené na přihlášce je z důvodů ověření nutné doložit výroční zprávou nebo účetní závěrkou a přihláška musí být podepsána statutárním představitelem Vaší firmy.

Více informací o soutěži a jejích podmínkách na adrese www.exporterroku.com.

generální partner

hlavní partneři

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/