Elektronický trh práce navštíví denně tisíce lidí

10.08.2007

Ministerstvo práce a sociálních věcí buduje v rámci integrovaného portálu elektronický trh práce. Jeho cílem je umožnit klientům – zájemcům o práci a zaměstnavatelům – aktivní vyhledávání volných pracovních míst či vhodných zaměstnanců. Elektronický trh práce sdružuje informace o pracovních nabídkách nejen v Česku, ale díky systému Eurem i v rámci celé Evropské unie.

Ministerstvo práce a sociálních věcí buduje v rámci integrovaného portálu elektronický trh práce. Jeho cílem je umožnit klientům – zájemcům o práci a zaměstnavatelům – aktivní vyhledávání volných pracovních míst či vhodných zaměstnanců. Elektronický trh práce sdružuje informace o pracovních nabídkách nejen v Česku, ale díky systému Eurem i v rámci celé Evropské unie.

Denně navštíví stránky https://portal.mpsv.cz v průměru 17 tisíc lidí. Mohou vybírat z 1,2 milionu pracovních míst v unii, Česko tu nabízí téměř sto tisíc volných pracovních pozic. „O aktivním využívání našeho portálu veřejností svědčí i stále se měnící počet vložených životopisů aktivních uchazečů o práci. Minulý měsíc portál zaznamenal čtrnáct tisíc životopisů, v tomto měsíci se jejich počet snížil na 7,5 tisíce,“ řekl Petr Hortlík z ministerstva práce a sociálních věcí.

Integrovaný portál trhu práce ministerstva je propojen s celoevropskou databází pracovních nabídek. Ta v současnosti eviduje více než milion pracovních nabídek a je v ní registrováno přes jedenáct tisíc zaměstnavatelů, kteří hledají nové pracovníky. Struktura profesí, které nabídky odrážejí, se v podstatě shoduje s tím, po čem pátrají čeští zaměstnavatelé. „Dle našich informací odchod našich pracovníků do zahraničí neznamená jejich ztrátu pro český pracovní trh. Většina Čechů odchází pouze na jeden maximálně dva roky a potom se vracejí. Mají jazykové znalosti a další zkušenosti a schopnosti, které využívají ve své další profesní dráze doma,“ uvedla Věra Kolmerová, manažerka Eurem ČR.

Eurem představuje celoevropskou síť poradenských kanceláří, na které se mohou obrátit zaměstnanci i zaměstnavatelé působící v členských státech a zdarma využít služeb jednotlivých Eurem poradců. V současnosti pokrývá síť Eurem 31 zemí: Belgie, Británie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Island, Itálie, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko.

/hledate-skoleni-delame-je-skoleni-seminare-webinare-komora/