Český dům v Bruselu otevřen

15.10.2007

V bruselké ulici Rue du Trone byl slavnostně otevřen Český dům. Ten bude sloužit společné prezentaci České republiky od sféry obchodu, kultury, přes cestovní ruch až po politickou scénu. Český dům má také za úkol upozornit na českou přítomnost v Bruselu a její předsednictví Evropské unii od ledna příštího roku. Minulý týden ho slavnostně otevírali představitelé státní správy, samosprávy a podnikatelského sektoru. „Otevření Českého domu se určitě projeví na intenzitě komunikace jednotlivých představitelů zastoupení v Bruselu a takový kontakt přinese lepší koordinaci aktivit i efektivnější výměnu informací,“ řekl prezident Hospodářské komory ČR Jaromír Drábek.

V bruselké ulici Rue du Trone byl slavnostně otevřen Český dům. Ten bude sloužit společné prezentaci České republiky od sféry obchodu, kultury, přes cestovní ruch až po politickou scénu. Český dům má také za úkol upozornit na českou přítomnost v Bruselu a její předsednictví Evropské unii od ledna příštího roku. Minulý týden ho slavnostně otevírali představitelé státní správy, samosprávy a podnikatelského sektoru.  „Otevření Českého domu se určitě projeví na intenzitě komunikace jednotlivých představitelů zastoupení v Bruselu a takový kontakt přinese lepší koordinaci aktivit i efektivnější výměnu informací,“ řekl prezident Hospodářské komory ČR Jaromír Drábek.

Český dům je novým sídlem CEBRE – České podnikatelské reprezentace při EU. Bude základnou pro české předsednictví v Radě EU a také pro celkem osmnáct organizací a firem, které se na jeho vzniku podílejí. Do domu se nově přestěhovalo i Velvyslanectví České republiky v Belgii a celkem osm zastoupení českých krajů. V domě budou také agentury CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism. Dům na dobré adrese nedaleko Evropského parlamentu a Královského paláce vytvoří platformu pro většinu českých organizací v Belgii.

/hledate-skoleni-delame-je-skoleni-seminare-webinare-komora/