9. krajské kolo 6. ročníku soutěže T-PROFI proběhlo v kraji Praha

Podnikatelské a inovační centrum hl. města Prahy ve čtvrtek 19.5.2022 ožilo soutěžní atmosférou. V 9 hodin ráno se v něm potkaly smíšené týmy žáků a žákyň, kteří věděli pouze to, že je čeká dovednostní technická výzva krajského kola technické soutěže Talenty pro firmy T-PROFI.

První tým tvořili žáci a žákyně 2. ročníku Střední průmyslové školy dopravní a.s., Prahy 5 a 5. třídy Základní školy Sázavská na Praze 2. Roli kapitána týmu na sebe vzal zástupce Dopravního podniku hl. města Prahy, pan Miloš Kejzlar.

Druhým smíšeným týmem pak byli žáci a žákyně Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia Prahy 5 a Základní školy s rozšířenou výukou cizích jazyků, Praha 5 – Drtinova.

Detailní zadání soutěžící T-PROFI předem záměrně neznají. Vědí, jaké dovednosti a znalosti budou potřebovat. Výzva, kterou během soutěžního dne pak musejí zvládnout, spočívá nejen v jejich znalostech a dovednostech. Úspěšné splnění soutěžního zadání se neobejde bez vzájemné komunikace, spolupráce, dělbě práce. Přítomní „dospěláci“ ať už z řad odborníků z praxe či pedagogů se do vlastní montáže soutěžního modelu nemohou fyzicky zapojit.  Jejich rolí je být instruktorem a poradcem. Vlastní práci však musejí svěřit do rukou žáků. Osobní přístup každého jednotlivce tak rozhoduje o celkovém výsledku. Splnit úspěšně zadání je zkrátka  vždy velkou výzvou nejen pro žáky, ale také pro dospělé.

Rozhodovaly detaily

Oba týmy zvládly zadání!  Sestavily ještě před vypršením časového limitu modely tepelné elektrárny, pohánějící soustruh. Funkčnost svých modelů následně také prezentovaly soutěžní porotě ukázkou regulace výkonu, naprogramovaného na platformách Arduino.

Rozdíl mezi týmy byl minimální a rozhodovaly detaily, spočívající v nastavení či vzhledu. Rozdílem 2 minut nakonec do 6. národního finále T-PROFI postoupil tým SPŠ dopravní, a.s. ZŠ Sázavská.

Partnerství akce převzala Hospodářská komora Prahy 1, díky jejíž spolupráci bude mít kraj Hl. města Prahy opět finalistu v národním kole, které proběhne  28.6.2022 v Aquapalace Čestlice.

A jaké to tedy bylo?

Slovy Honzy Hajduška, páťáka ZŠ Drtinova: „Makali jsme až do poslední kostky!“.

A za to všem moc děkujeme. Byli jste skvělí!

 

/naucte-se-delat-business-na-linkedin/