6. krajské kolo 7. ročníku soutěže T-PROFI Libereckého kraje

Účastníci “T-PROFI” Libereckého kraje svedli svůj boj o postup do národního finále v prostorách iQPARKU v Liberci. Za podpory KHK Libereckého kraje soutěžilo sedm týmů. Vítěz postupuje do národního finále v Praze.

TZ: Sedm statečných z Liberecka se popralo s modelem z Merkuru

Krajské kolo 7. ročníku soutěže T-PROFI – Talenty pro firmy Libereckého kraje se konalo na začátku března již tradičně v laboratořích iQPARKU v Liberci. Pod taktovkou hlavního organizátora Krajské hospodářské komory Libereckého kraje a partnerů akce soutěžící ze sedmi týmů sestavovali v časovém limitu 3 hodin připravený model z polytechnické stavebnice Merkur. Vítěz postupuje do národního finále v Praze, které se koná v druhé polovině června v pražských Čestlicích.

„Stali jsme se opět velmi rádi donátory soutěže. Je úžasné sledovat tvůrčí nadšení kluků a děvčat, a zapálení, se kterým chtějí co nejlépe a nejpřesněji vyřešit složité a náročné technické zadání,“ okomentovala akci Lenka Klimentová, mluvčí České mincovny, která vedle drobného dárku pro každého soutěžícího věnovala členům vítězného družstva pozlacenou stříbrnou repliku keltské Duhovky z cyklu Historie mincí v českých zemích. Pedagogové a kapitán si odnesli knihu o olympiádě v Pekingu 2022.

Potěšitelné je, že se letošního ročníku v Libereckém kraji účastnili i nováčci a rozhodně si nevedli špatně. Nasáli atmosféru, zkušenosti a budou v dalších letech ostatním rovnocennou konkurencí. „Rozdíly mezi výsledky prvních čtyřech týmů byly velmi těsné a dělilo je pouhých šest minut,“ poznamenala za HK ČR Romana Nováčková s tím, že u týmu s bramborovou medailí však došlo dokonce i na slzičky.

Vítězný tým druháků z jablonecké Střední průmyslové školy technické a páťáků ZŠ ze Střediska volného času Mozaika v Železném Brodě pod vedením Rudy Šrámka reprezentoval společnost ZF Automotive Czech s.r.o. Patří k matadorům nejen samotné soutěže, ale i postupujícím do republikového finále. „Je poznat, že trénujeme. Zejména s těmi menšími na kroužku v Mozaice,“ prozradil strategii kapitán Šrámek. Loni na republice skončili druzí, předloni se dokonce stali absolutními vítězi soutěže.

„Velmi mě těší, když vidím podporu jednotlivých týmů jejich vysílajícími firmami. Podobné akce možná ovlivní rozhodování kluků a děvčat při výběru budoucího povolání a následně i zaměstnavatele,“ uzavřela Iva Linderová, ředitelka OHK Jablonec nad Nisou a KHK LK. „Tradičním podporovatelem vedle iQPARKU, České mincovny a Sundisku je Liberecký kraj. Moc děkujeme,“ dodává Linderová.

(zdroj TZ: KHK Libereckého kraje)

Celkové pořadí:

  1. ZF Automotive Czech s.r.o., Střední průmyslová škola technická Jablonec nad Nisou, SVČ Mozaika Železný Brod
  2. Stavební firma Pavel Velagyi, Integrovaná střední škola Vysoké nad Jizerou, ZŠ Vysoké nad Jizerou
  3. GA PROFI PLAST s.r.o. Stráž pod Ralskem, Střední průmyslová škola Česká Lípa, ZŠ Horní Police
  4. DENSO Manufacturing Czech s.r.o, Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a VOŠ Masarykova Liberec, ZŠ 5. května Liberec
  5. Atelier 4 Jablonec nad Nisou, Střední průmyslová škola strojní, stavební a dopravní Liberec, ZŠ Husova s rozšířenou výukou jazyků Liberec
  6. BENTELER ČR s.r.o., Střední škola a Mateřská škola, Liberec, Na Bojišti 15, ZŠ a MŠ Ostašov, Liberec
  7. TENEO 3000 s.r.o., Střední průmyslová škola strojní, stavební a dopravní Liberec, ZŠ Smržovka
/naucte-se-delat-business-na-linkedin/