6. krajské kolo 6. ročníku soutěže T-PROFI proběhlo ve Zlínském kraji

6. ročník T-PROFI nabírá na obrátkách! V březnu proběhla 3 regionální kola, jejichž vítězové se nominovali do červnového finále.

24. března se v areálu Experimentária Střední průmyslové školy v Otrokovicích utkalo 5 soutěžních týmů. Akci pořádala krajská Hospodářská komora Zlín v čele s paní ředitelkou Ivetou Táborskou.

Do soutěžního klání se zapojily významné regionální firmy Austin Detonátor, s.r.o, Continental Barum, Česká zbrojovka, a. s., Global Business, s.r.o., a Kovárna VIVA, a.s., které s sebou přivezly soutěžní týmy ze spolupracujících středních odborných a základních škol.

Po 3 hodinách bylo soutěžní klání ukončeno a nastal čas pro odbornou porotu. V mezičase se soutěžící rozhodně nenudili. Nápaditý a vtipný doprovodný program ZŠ Mánesova Otrokovice všem zkrátil čekání na výsledky soutěže.

Všechny týmy splnily zadání. Vítězný tým dokončil svůj model v soutěžním čase 129 minut. Rozdíl v kvalitě montáže mezi 1. a 2. týmem představoval 1 minutu! Vítězství bylo velmi těsné. Paní Zuzana Fišerová, radní pro oblast kultury a školství Zlínského kraje ocenila nasazení a skvělé výkony soutěžících. V rámci slavnostního vyhlášení výsledků předala ceny zástupcům všech soutěžních týmů.

Pořadí: 

  1. Česká Zbrojovka, a. s., SŠ COPT Uherský Brod, ZŠ Pod Vinohrady
  2. Austin Detonator, s. r. o., SPŠ Strojírenská Vsetín, ZŠ Huslenky
  3. Global Business, s. r.o., SŠ Centrum odborné přípravy Kroměříž, ZŠ Mánesova Otrokovice (Tým 2)
  4. Kovárna Viva, a. s., SPŠ Otrokovice (Tým 2), ZŠ Velký Ořechov
  5. Continental Barum s. r. o., SPŠ Otrokovice, ZŠ Mánesova Otrokovice
/naucte-se-delat-business-na-linkedin/