5. Krajské kolo 6. ročníku soutěže T-PROFI proběhlo v kraji Vysočina

Do ekotechnického centra Alternátor v Třebíči zamířily ve čtvrtek 17. 3. 2022 soutěžní týmy z Kraje Vysočina. Čekaly je zde stavebnice Merkur – ale ne ledajaké . Jednalo se o na míru připravené konstrukční sestavy pro soutěž Talenty pro firmy (T-Profi). Tohle soutěžní klání je zaměřené na podporu a popularizaci techniky a technických profesí u dětí a mládeže, k otestování zručnosti, digitální znalosti a schopnosti komunikace nejen mezi vrstevníky, ale i s dospělými.

Úkolem čtyř soutěžních týmů bylo sestrojit funkční model tepelné elektrárny pohánějící model soustruhu. Porota kromě dodržení časového limitu a splnění podmínky funkčnosti modelu hodnotila také přesnost sestrojení, soulad s projektovou dokumentací a další kritéria.

Se zadáním si v letošním roce nejlépe poradil tým z okresu Třebíč vedený kapitánem ze společnosti ALFA-IN a. s., složený ze studentů Střední průmyslové školy Třebíč a žáků Základní školy Třebíč, Benešova 585. Členové vítězného týmu získali sady šroubováků věnované společností Wera Werk s. r. o. a také postup do národního kola, které se bude konat na konci června v Praze.

Ani ostatní týmy neodešly s prázdnou – všichni účastníci krajského kola obdrželi mini Bluetooth reproduktory.

Děkujeme soutěžním týmům za účast a věříme, že si všichni účastníci společný soutěžní den užili.

Pořadí soutěžních týmů:

  1. Alfa In a. s. , Střední průmyslová škola Třebíč, Základní škola Třebíč, Benešova 585
  2. Compas robotika, s. r. o. , VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, Základní škola Žďár nad Sázavou, Švermova 4
  3. B:TECH, a. s., VOŠ, OA a SOUT Chotěboř, ZŠ Buttulova Chotěboř
  4. Conteg, spol. s r. o., SPŠ a SOU Pelhřimov, ZŠ Pelhřimov Komenského 1465

zdroj: KHK kraje Vysočina

/naucte-se-delat-business-na-linkedin/