Moderní technologie v boji s koronavirem

Projekt THERAPY

Strategický plán prevence proti covid-19 zahrnuje multifunkční dezinfekční brány pro dezinfekci celé osoby. Brány zároveň měří teplotu, scanují tváře pro rozpoznání, zda dotyčný nosí roušku, nebo třeba dezinfikují obuv. Podrobnosti naleznete zde.

Chytrý náramek C-19 PROTECTOR

České firmy v důsledku koronavirové pandemie zavádějí přísná hygienická opatření s cílem ochránit zdraví zaměstnanců i výkon samotné práce. Komplexní řešení, které snižuje negativní dopad karanténních opatření a zároveň vytváří prostředí pro dodržování bezpečné sociální vzdálenosti, poskytuje společnost Care Plus Service, člen skupiny Moore Czech Republic. Spočívá v chytrých náramcích C-19 PROTECTOR s technologií Bluetooth, které hlídají dodržování sociálního odstupu a v případě nákazy rychle identifikují rizikové kontakty.

Řešení C-19 PROTECTOR je založeno na nositelné elektronice, tedy náramku, s využitím technologie Bluetooth s dosahem zhruba dvaceti metrů. Využití nalezne v uzavřených komunitách, jako jsou právě podniky, výrobní haly nebo různé uzavřené provozy. Aby řešení vhodně plnilo svou funkci, musí jím být vybaveny všechny osoby v komunitě. Náramky totiž zaznamenávají vzájemnou přítomnost a sílu signálu mezi jednotlivými zařízeními. Při nedodržování nastaveného sociálního odstupu okamžitě upozorní uživatele vibracemi.

Hospodářská komora si možná zdravotní rizika plně uvědomuje, ale současně vidí i významné ekonomické a sociální dopady koronavirové krize. Považuje za nutné, aby se kola ekonomiky nezastavovala plošně, ale aby se naopak zachovala provozuschopnost podniků v co nejširší míře. A to při zachování všech nezbytných ochranných opatření. Proto toto řešení sama nasadila v pilotním provozu ve svých kancelářích.

V případě zájmu o nasazení řešení C-19 PROTECTOR kontaktujte společnost Care Plus Service, Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8, tel.: +420 227 031 495 s odkazem na členství v Hospodářské komoře ČR.

Smart Gate

Hospodářská komora nainstalovala u vchodu do úřadu i v klientském centru v pražském Florentinu nový automatický měřič teploty příchozích návštěvníků a zaměstnanců. Vedle desinfekčních stanic jde o další zdokonalení protiepidemických opatření úřadu Hospodářské komory. Nové teploměry nainstalovala společnost Alumil, která používá pro měření teploty novou technologii Smart Gate. Ta je schopna díky 18 senzorům během jedné vteřiny provést až 300 měření a vyhodnotit konečnou tělesnou teplotu s kapacitou až 60 lidí za minutu. Podobná zařízení využívají např. krajské úřady. V Evropě tuto technologii používají mj. letiště nebo vlaková nádraží.

V případě zájmu o zavedení technologie i ve vašem podniku kontaktujte společnost Alumil.

Nemocniční lůžka PROMA REHA, s. r. o.

Nemocniční lůžka PROMA REHA, s. r. o. jsou určena pro pacienty hospitalizované na standardních i specializovaných odděleních nemocnic. V nabídce jsou také lůžka pečovatelská nebo bariatrická, dětská lůžka a postýlky pro novorozence. Každý výrobek má několik doplňků a volitelnou výbavu. Nemocniční lůžka PROMA REHA byla dodána v době koronavirové pandemie do polní nemocnice v Brně.

ANNIHILATOR od ČEZ ESCO

Zařízení zvané ANNIHILATOR je velmi robustní a je schopné dezinfikovat prostory od virů, bakterií, plísní, roztočů nebo zápachu až pětkrát rychleji než konkurenční technologie. Zvládá také rychle vyčistit velké průmyslové nebo konferenční prostory. Je ideální například pro pravidelnou dezinfekci míst, do kterých se postupně během pandemie COVID vracejí ve větším počtu návštěvníci: kongresových center, kin, konferenčních sálů nebo hotelů. ANNIHILATOR během epidemie také zafungoval jako rychlá první pomoc: využili ho zákazníci ČEZ ESCO, u kterých se COVID vyskytl a potřebovali rychle vydezinfikovat pracoviště. Generátory instaluje společnost AirPlus, dcera ČEZ ESCO. Více informací naleznete zde.

Ochranná polomaska SC20001

Ochranná polomaska firmy Syscae Splňuje veškeré požadavky pro zdravotníky, záchranáře, hasiče, policisty a další osoby, které potřebují ochranu. Ochranné polomasky jsou v současnosti dodávané do firem Bosh, Škodovka, Aisin. Podrobné informace a možnosti pro objednání najdete zde.

GSM náramky s panickým tlačítkem pro bezpečí seniorů od DATASYS

Platforma společnosti DATASYS je napojena na call centrum, k němuž jsou připojeny a spárovány GSM náramky s možností měření tepu, polohy GPS a vzdáleného hovoru.  Umožňují okamžité spojení s operátorem call centra a zároveň podporují funkci tzv. “Geo-fencingu”  – pokud je uživatel doma, náramek to pozná a nezapíná GPS, pokud osoba odejde mimo domov, je notifikován operátor a zároveň se aktivuje GPS. Seniora je takto velmi rychle lokalizován. Náramky vydrží 1-3 dny v závislosti na využívání GPS. Více informací najdete zde. GSM náramky v současnosti používá např. domov důchodců v Litoměřicích a reálně již zachránily lidský život.

Produkty Respilon s nanovlákennou membránou

RESPILON® je brněnská rodinná firma působící na mezinárodním trhu, která se od roku 2013 věnuje výzkumu a vývoji produktů z nanovláken. Jejím posláním je novátorské využití specifických vlastností nanovláken pro lepší a zdravější život. V současném portfoliu má nanovlákenné produkty na ochranu dýchacího ústrojí (extrémně lehké samosterilizační respirátory VK RespiPro, které lze používat opakovaně, a nákrčníky R-Shield, které uvedla na trh již v roce 2018 jako odpověď na potřeby nemocných se sníženou imunitou), nanovlákenné membrány do oken a dveří, nanovlákenné funkční membrány pro sportovní a outdoorové oblečení.

RESPILON má pobočky ve Španělsku, USA a Číně. Spolupracuje s výrobci špičkových nanovláken po celém světě, s výzkumnými pracovišti a univerzitami. RESPILON má vlastní výrobu v tzv. čistých prostorách v brněnském Technologickém Parku a také prověřené partnery na několika trzích, kteří mu umožňují pokrýt i mezinárodní poptávku. RESPILON dlouhodobě pomáhá řadě neziskových organizací, které se věnují dětem a dospělým se sníženou imunitou, těžce nemocným nebo jinak znevýhodněným.

3D dezinfekce prostoru Clean Cube Steinemann

Aerosolová dezinfekce pro vnitřní prostory, mobilní, unikátní technologie Air Stream Vortex. Princip 3D dezinfekce je rozprašování dezinfekčního prostředku v prostoru. Aktivní látka je poté přítomna i na skrytých místech, které nemohou být ošetřeny standardní metodou otíráním. Pro více informací a objednání kontaktujte Martinu Belantovou, 774 771 302.

MEDDI App

Výhodou aplikace MEDDI App je bezpečné spojení lékaře s pacientem přes videohovor, hovor a chat, přičemž je vše šifrováno (2048 bitový klíč). Odpadá tak čas strávený v čekárnách. Aplikace přinese okamžitou odbornou pomoc a ochrání lidi v první linii. Pro více informací kontaktujte Jiřího Pecinu, 603 807 777.

Protective Cube a Protector Gate

Protective Cube je bezkontaktní rozprašovač nanomlhoviny, který zaručuje efektivní a rychlou eliminaci viru v dezinfikované oblasti a je vhodný pro dezinfekci osob, oděvů, povrchů, předmětů, zvířat a rostlin. Ideální pro použití v kancelářích, úřadech, učebnách, jídelnách, nemocnicích, restauracích, menších provozovnách, kosmetických salonech, továrnách a dalších. Mobilní zařízení Protective Cube se používá při běžném provozu za přítomnosti osob.

Protector Gate je speciální vstupní brána, která bezkontaktně měří teplotu a dezinfikuje každého příchozího, včetně jeho oblečení a podrážek bot, pomocí šetrné nanomlhoviny. Tato nanomlhovina účinně hubí nežádoucí mikroorganismy, není zdraví škodlivá a nepoškozuje žádný typ oblečení, jak dokazuje certifikát od Hlavního hygienika Ministerstva zdravotnictví. Použití zmíněné technologie je vhodné i pro děti, těhotné ženy a pro lidi s alergii.

Přístroje vznikly v České republice a je vyráběn ve žďárské inženýrské společnosti DEL a.s. Více informací a všechny podrobnosti najdete zde.

Termokamery GAN

Automatický monitorovací systém dokáže velmi spolehlivě a především bezkontaktně měřit tělesnou teplotu u všech procházejících osob. V případě zjištění vyšších hodnot (např. nad 37 °C) systém spustí okamžitou zvukovou i vizuální signalizaci, která upozorní pracovníky ostrahy na zvýšenou teplotu konkrétní osoby. Této osobně pak může být odepřen vstup do daného objektu či mohou být spuštěna další bezpečnostní opatření. Cenovou nabídku najdete v tomto dokumentu. Další podrobnosti naleznete zde. V případě zájmu kontaktujte: vlastimil.koutnik@synot.cz.

Termokamery SONEL

Termokamera SONEL KT 560M byla speciálně upravena pro přesné měření lidské teploty v rozmezí od 20°C do 60°C s přesností 0,4°C. Široké možnosti jejího využití nejen v době koronavirové krize jsou popsány detailněji v přiloženém datasheetu. Další informace naleznete zde. V případě zájmu kontaktujte: sedlak@tacb.cz.

Bezkontaktní dezinfekční stojany H-Check

H-Check je nové technologické zařízení firmy HESTEGO, sloužící jako ochranný prostředek a zároveň prevence proti zavlečení nákazy nejen viru Covid-19, ale i dalších typů virů a bakterií. Vhodný zejména pro kanceláře, úřady, školy, obchody, hotely, ordinace, nemocnice, domovy s pečovatelskou službou, léčebny dlouhodobě nemocných apod. Firma HESTEGO momentálně také dokončuje dezinfekční stojan s měřením teploty. Více informací a kontakty pro objednání najdete zde.

Filtrace vzduchu JANKA proti virům a bakteriím

Společnost JANKA Radotín, a.s., tradiční výrobce vzduchotechniky, na základě dlouholetých zkušeností vyvinula a uvedla na trh unikátní mobilní filtrační jednotku KLM KFJ pro čištění vzduchu a to včetně viru Covid 19. Tuto jednotku lze okamžitě instalovat do vnitřních prostor. Zejména tam,  kde se pohybuje více osob a kde je potřeba vyčistit a udržovat čistý vzduch a minimalizovat přítomnost virů ve vzduchu. Je ideální pro zdravotnická zařízení, sociální domy a domovy důchodců, ale také pro prostory škol a kanceláří, kde je v této době nutné udržet na pracovištích větší počet pracovníků, jako například pracoviště bezpečnostních složek a call centra. Podrobné informace a kontakty pro objednání naleznete zde.

Dezinfekční rámy NoVirusActive

Dezinfekční rámy českého výrobce NoVirusActive aplikují na celou postavu člověka, včetně oblasti hlavy, velmi jemný aerosol s dezinfekční látkou NoVirusActive No19, která působí na přírodní bázi a je zdravotně zcela bezpečná. Dezinfekce téměř okamžitě zničí 99,9 % nebezpečných virů a bakterií, nezanechává stopy na pokožce ani oblečení a má příjemnou svěží vůni. Princip účinku je mechanický a viry si tak nevytvářejí rezistenci. Je vhodná i pro děti a seniory. Více informací a obchodní podmínky naleznete zde. Ilustrační video zhlédnete zde.

Nabídka testování zaměstnanců

Skupinové testování zaměstnanců na covid-19 v místě určeném zaměstnavatelem. Kompletní nabídku naleznete zde.

 

 

 

delejte-marketing-i-s-malym-rozpoctem-webinar-komora