EU 67/23 Multimodální cestování po EU; T: 26.6.2023

Evropská komise zveřejnila k připomínkování návrh nařízení v přenesené pravomoci k multimodálnímu cestování po EU – nové specifikace pro informační služby.

Plánování a nákup jízdenek na cestu po EU kombinující různé druhy dopravních prostředků může být obtížné. Porovnat různé možnosti vám pomohou digitální služby multimodální mobility, jako jsou plánovače tras nebo prodejní automaty jízdenek. Cílem této iniciativy je tyto služby vylepšit tak, aby poskytovaly více údajů o všech druzích dopravy. Jedná se o realizaci opatření č. 36 strategie EU v oblasti mobility, která zahrnuje rozšíření zeměpisného pokrytí a pomáhá zajistit plynulé multimodální cestování a dosáhnout cílů tzv. Zelené dohody pro Evropu.

Níže naleznete dokumenty – EU 67_23 EK Návrh nařízení v přenesené pravomoci – – Ares(2023)3756780 a EU 67_23 EK Příloha v anglickém jazyce ve formátu pdf (bohužel jiný jazyk ani formát není momentálně k dispozici).

Připomínky k dokumentu zasílejte prosím ve formátu Word v českém či anglickém jazyce na adresu eupripominkovani@komora.cz do 26. 6. 2023.

/naucte-se-delat-business-na-linkedin/