EU 58/21 Bezpečnost vozidel – silniční kontroly / technické prohlídky, automatizovaný systém tísňového volání (aktualizace); T:10.5.2021

Evropská komise zveřejnila k připomínkování Návrh nařízení k bezpečnosti vozidel – silniční kontroly / technické prohlídky, automatizovaný systém tísňového volání (aktualizace).

V rámci této iniciativy bude aktualizován seznam kategorií vozidel, na něž se vztahují pravidelné technické prohlídky a silniční technické kontroly. Na seznam položek, které mají být u určitých vozidel pravidelně kontrolovány, je přidán systém eCall. Ten v případě nehody zašle tísňovým službám na číslo 112 automatizované hlášení s podrobnými údaji o nehodě – např. její přesné místo.

Níže naleznete dokumenty – EU 58_21 EK Návrh nařízení 1, EU 58_21 EK Příloha 1 a EU 58_21 EK Návrh nařízení 2 v anglickém jazyce ve formátu pdf (český jazyk či jiný formát bohužel nejsou k dispozici)
Připomínky k dokumentu zasílejte prosím ve formátu Word v anglickém jazyce na adresu eupripominkovani@komora.cz  do 10. 5. 2021.

/naucte-se-delat-business-na-linkedin/