EU 49/21 Hodnocení a revize obecné farmaceutické legislativy; T:22.4.2021

Evropská komise zveřejnila k připomínkování počáteční posouzení dopadů (Inception Impact Assessments) k hodnocení a revizi obecné farmaceutické legislativy. K iniciativě bude později následovat veřejná konzultace v podobě dotazníku.

Cílem revize obecného farmaceutického právního rámce je zajistit přístup k cenově dostupným lékům v EU. Zaměřuje se na podporu inovací, a to i v oblastech neuspokojené lékařské potřeby (například v antimikrobiálních látkách), a na zvýšení bezpečnosti dodávek při současném přizpůsobení se novému vědeckému a technologickému vývoji a pokud možno snížení regulační zátěže. Na základě poučení z pandemie COVID-19 bude podporovat farmaceutický systém odolný vůči budoucnosti a odolný vůči krizi.

Níže naleznete dokument – EU 49_21 EK  Počáteční posouzení dopadů – Ares(2021)2390324 v anglickém jazyce (v českém jazyce bohužel není k dispozici) ve formátu pdf.
Připomínky k dokumentu zasílejte prosím ve formátu Word v anglickém jazyce na adresu eupripominkovani@komora.cz do 22. 4. 2021.

/naucte-se-delat-business-na-linkedin/