EU 20/21 Řidiči autobusů a autokarů – pravidla EU týkající se doby řízení a odpočinku, T: 15.2.2021

Evropská komise zveřejnila k připomínkování počáteční posouzení dopadů (Inception Impact Assessments) k pravidlům EU týkající se doby řízení a odpočinku. K iniciativě bude později následovat veřejná konzultace v podobě dotazníku.

Pravidla EU týkající se doby řízení, přestávek v řízení a doby odpočinku se vztahují jak na řidiče nákladních automobilů, tak řidiče autobusů a autokarů. Na přepravu cestujících se přitom tato pravidla někdy nehodí.

Cílem této iniciativy je dořešit specifické potřeby řidičů autobusové a autokarové dopravy při organizování jejich pracovní doby.

Níže naleznete dokument – EU 20_21 EK Počáteční posouzení dopadů – Ares(2021)506907 v anglickém jazyce (v českém jazyce bohužel není k dispozici) ve formátu pdf.
Připomínky k dokumentu zasílejte prosím ve formátu Word v anglickém jazyce na adresu  eupripominkovani@komora.cz  do 15. 2. 2021.