Aktuální informace pro podnikatele k dopadům COVID-19

Poslední aktualizace 11. 6. 2021, 15:20 hodin

ČEŠTINA/ENGLISH

Rychlá navigace

Aktuální informace, 11. 6. 2021

Firmy a úřady od 1. července už nebudou muset povinně testovat zaměstnance, rozhodla o vláda. Povinné testování tedy ještě poběží do 30. června, přičemž stát bude dál přispívat 60 Kč na každý test. Lidé už také na svém pracovním místě od 8. června nemusí nosit respirátory. Zmírnění tohoto opatření se netýká Jihočeského, Libereckého a Zlínského kraje.

Od úterý 8. června se zvýšil počet diváků na kulturních, sportovních, kongresových i vzdělávacích akcích až na 1 000 uvnitř a 2 000 venku. Současně lze ale naplnit nanejvýš polovinu a ve velkých prostorách čtvrtinu míst k sezení v hledišti. Vláda zároveň pro všechny oblasti sjednotila podmínky pro prokazování bezinfekčnosti. Kromě testu na covid-19 z laboratoře stačí také samotesty, čestné prohlášení nebo test ze zaměstnání.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch předpokládá, že od 1. července budou lidem v MHD a v obchodech stačit chirurgické roušky místo respirátorů. Podmínkou  tohoto kroku je další ústup epidemie koronaviru v průběhu června. Resort zdravotnictví chce přihlédnout k incidenci covidu-19 na 100 tis. obyvatel, počtu nakažených a případnému výskytu koronavirových mutací.

Hospodářská komora na svém webu pravidelně poskytuje aktualizované informace o podmínkách cestování do zahraničí. Podrobně k přeshraničnímu pohybu ZDE.

Sledujte vývoj událostí od počátku koronavirové pandemie v březnu 2020 zde.

Videa Hospodářské komory můžete sledovat na našem YouTube kanálu zde.

Najděte odpovědi na svoje otázky

u příslušných institucí.

Důležité weby a infolinky zde.

jak-vybrat-ty-nejlepsi-zamestnance-v-jakekoli-dobe-webinar-komora/