Aktuální informace pro podnikatele k dopadům COVID-19

Poslední aktualizace 30. 4. 2021, 17:20 hodin

ČEŠTINA/ENGLISH

Rychlá navigace

Aktuální informace, 30. 4. 2021

Vláda schválila plán rozvolňování proticovidových opatření. Od 3. května kabinet počítá s otevřením kadeřnictví a dalších služeb péče o tělo. Zákazníci se budou prokazovat negativním covidovým testem, popř. očkováním. Vláda předpokládá, že 3. května zpřístupní všechny obchody. Podmínkou je, že za týden nebude přibývat více než 100 nových případů covidu-19 na 100 tis. obyvatel.

Nejvyšší správní soud zrušil opatření ministerstva zdravotnictví, podle kterého zůstaly obchody, restaurace a další zařízení uzavřené i po konci nouzového stavu. Důvodem je vážná procesní vada, opatření nebylo vydáno s předchozím souhlasem vlády. Podle Hospodářské komory je tato situace znepokojující, protože podkopává důvěru firem i veřejnosti ve smysluplnost mimořádných opatření. Více ZDE

Ministerstvo průmyslu a obchodu začalo 19. dubna přijímat žádosti do nového plošného kompenzačního programu COVID – Nepokryté náklady. O dotaci mohou podnikatelé žádat prostřednictvím informačního systému AIS MPO, který znají z dřívějších programů, a to do 19. července. Program je alternativou kompenzace COVID – 2021, v níž příjem žádostí začal 12. dubna.

Data k současným možnostem přeshraničního pohybu a podmínky cestování do evropských zemí naleznete ZDE.

 

Sledujte vývoj událostí od počátku koronavirové pandemie v březnu 2020 zde.

Videa Hospodářské komory můžete sledovat na našem YouTube kanálu zde.

 

Najděte odpovědi na svoje otázky

u příslušných institucí.

Důležité weby a infolinky zde.

 

 

 

 

 

 

delejte-marketing-i-s-malym-rozpoctem-webinar-komora