Hospodářská komora až do března 2019 bude oslavovat svých 25 let

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý během oslav 25 let novodobé historie Hospodářské komory 19. března 2018 v Uměleckoprůmyslovém museu vyzval, aby nebyl zpochybňován polistopadový vývoj.

Státní správě vytkl, že zřídila Hospodářskou komoru pro podporu podnikatelů, za peníze daňových poplatků ale stát řadu let nekoncepčně buduje regionální sítě státních agentur se stovkami úředníků, jednou na podporu exportu, podruhé na poradenství. V řadě případů by přitom bylo levnější a efektivnější, kdyby stát využíval rozsáhlou komorovou celorepublikovou kontaktní síť, kterou podnikatelé z velké části financují ze svých prostředků.

Podrobnosti ZDE

Přepis projevu prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého

Hospodářská komora představila nové logo

Po celý rok bude připomínat výročí 25 let novodobé historie Hospodářské komory České republiky logo od Pavla Šťastného, autora proslulé grafické značky Občanského fóra nebo českého internetového vyhledávače Seznam.cz. Královskou korunu Karla IV. ponese český lev s Merkurovými křídly.

Podrobnosti v tiskové zprávě

Logo ke stažení ZDE

Nová publikace o historii cechů, obchodních a živnostenských komor

Hospodářská komora ČR při příležitosti oslav vydala knihu o historii řemeslných cechů, obchodních a živnostenských komor a Hospodářské komory ČR. Kmotrou publikace se stala Lucie Bílá, zpěvačka a držitelka Řádu Vavřínu 2017, kterým podnikatelé vyjadřují uznání a respekt významným osobnostem a podnikatelským subjektům za jejich práci.

Autoři se v knize na 280 ilustrovaných stranách ohlíží do minulosti dnešního českého státu a mapují důležité historické mezníky vzniku a vývoje různých podnikatelských uskupení a spolků v českých zemích za posledních více než 150 let.

Kniha je volně neprodejná a je možné ji zakoupit v e-shopu Hospodářské komory ZDE

Kmotrou knihy zpěvačka Lucie Bílá
Andrej Babiš a Vladimír Dlouhý
Publikace k 25. výročí HK ČR
Publikace k 25. výročí HK ČR

Komora změnila layout časopisu pro členy

Po novém logu Hospodářská komora po osmi letech mění i layout svého tištěného měsíčníku. Magazín pro 15 tisíc živnostníků, malé a střední firmy i strategicky důležité podniky vydává na klíč C.O.T. Media. Podrobnosti

Další projevy 19. března v Uměleckoprůmyslovém museu

  • Andrej Babiš, předseda vlády

  • Ivo Bárek, místopředseda Senátu PČR

  • Petr Fiala, místopředseda Poslanecké sněmovny PČR

  • Tomáš Hüner, ministr průmyslu a obchodu

  • Helena Koenigsmarková, ředitelka Uměleckoprůmyslového musea

Akce k 25 letům Hospodářské komory:

/grafikem-sam-sobe-za-5-hodin-workshop-praha-florentinum/