Načítám Akce

« Všechny Akce

PODNIKATELSKÁ MISE U PŘÍLEŽITOSTI LETNÍ OLYMPIÁDY V TOKIU 2020 – PRŮZKUM ZÁJMU

24.7.2020 - 9.8.2020

Hospodářská komora plánuje uspořádat u příležitosti Letních olympijských her 2020 jedinečnou podnikatelskou misi do Tokia. Cílem mise je využít vysokou koncentraci lidí z různých odvětví na jednom místě pro bilaterální jednání, navázání nových obchodních kontaktů na pozadí největší a nejprestižnější sportovní události světa i roku 2020. Podnikatelská mise je uspořádaná ve spolupráci s Českým olympijským výborem a s Velvyslanectvím ČR v Tokiu.

V tuto chvíli provádíme mezi vámi, potenciálními účastníky, průzkum předběžného zájmu o tuto cestu. Slavnostní zahájení Olympiády 2020 je plánováno na 24. 7. 2020, zakončení poté na 9. 8. 2020. Podnikatelskou misi plánujeme uskutečnit přibližně v polovině olympijských her s trváním zhruba 5 dní (7 dní včetně cesty). Finální termín bude upřesněn v návaznosti na počet účastníků. Podnikatelskou misi je nutné řešit s velkým předstihem vzhledem k náročnosti a unikátnosti celé akce a také s ohledem na velké množství návštěvníků. S tím souvisí včasná rezervace letů, ubytování a případné zajištění dopravy výrobků k prezentaci.

V programu počítáme s návštěvou Zastupitelského úřadu ČR (ZÚ ČR) v Tokiu, který bude sloužit jako Český dům v rámci Olympiády, s prezentací českých firem/výrobků japonským partnerům v prostorách ZÚ ČR (Českého domu), vstupem do VIP prostoru Českého domu, uspořádáním podnikatelského setkání a networkingu mezi českými a japonskými firmami. Budou rovněž navštívena sportoviště v rámci  Her XXXII. Olympiády. Jako doprovodný program je v jednání například návštěva vědecko-výzkumných center (např. National Insitute for Materials Science, Panasonic, loděnice v Kure). Účastníkům podnikatelské mise se také naskýtá možnost osobního setkání Tokioa diskuze s přítomnými českými ústavními činiteli a představiteli ZÚ ČR.

Podrobnější program nyní intenzivně připravujeme a budeme jej upřesňovat v koordinaci se ZÚ ČR v Tokiu a Českým olympijským výborem.

Odhadovaná orientační cena je 160.500 Kč. Cena zohledňuje exponované období v Tokiu a je v ní zahrnuta zpáteční letenka komerční linkou, ubytování, místní transfery, vstup do VIP zóny Českého domu, organizace firemních jednání, služba pracovníků HK ČR po dobu mise, organizační náklady spojené s přípravou mise a návštěva sportovišť například atletika, tenis, plavání.

Japonsko patří mezi nejvyspělejší světové ekonomiky. Je třetí největší světovou ekonomikou (po USA a Číně) a trhem s nejvyšším počtem bohatých domácností na světě. Těžištěm vztahů je ekonomická a kulturní spolupráce, Japonsko také patří mezi nejvýznamnější přímé zahraniční investory u nás. Japonský trh skýtá řadu exportních příležitostí pro české firmy a vyznačuje se trvalým zájmem o inovace, nové produkty a vysokou náročností na kvalitu a spolehlivost. Reference získaná úspěchem na vysoce konkurenčním japonském trhu je navíc univerzální poukázkou a nejlepším doporučením pro vstup na trhy ostatních zemí asijského regionu. Vše je však podmíněno snahou a trpělivostí vzhledem k velkým interkulturním odlišnostem mezi japonským teritoriem a evropskými zeměmi.

HK ČR má bohaté zkušenosti s organizací doprovodných podnikatelských misí do tohoto teritoria. Byly zorganizovány doprovodné podnikatelské mise předsedy vlády, ministra průmyslu a obchodu ČR i náměstka ministra zahraničních věcí ČR. Máme rovněž podepsané dohody o spolupráci s klíčovými partnery z řad komor a dalších podnikatelských organizací v Japonsku a můžeme tedy počítat s jejich asistencí při organizaci této podnikatelské mise ve prospěch českých firem.

V případě Vašeho předběžného zájmu o účast zašlete prosím odpověď jako nezávaznou přihlášku na email veselka@komora.cz. Závazné přihlášení pro zájemce předpokládáme v polovině června 2019.

Uzávěrka indikace zájmu je 24. 5. 2019.

Podrobnosti

Zahájení:
24.7.2020
Ukončení:
9.8.2020
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, ,

Ostatní

E-mail pořadatele
veselka@komora.cz

Místo konání

Tokio