Loading Events

« All Events

Podnikatelská mise do USA s ministrem dopravy

21.1.2024 - 27.1.2024

Vážené dámy, vážení pánové,

Dovolujeme si Vás pozvat na podnikatelskou misi, kterou Hospodářská komora České republiky organizuje při příležitosti cesty ministra dopravy Martina Kupky do Spojených států amerických ve dnech 21. – 27. 1. 2024.

Mise je primárně zaměřena na firmy z oblasti kosmonautiky, radarových a měřících systémů a dále z oblasti nových technologií v dopravě, chytré mobility, IT v dopravě a telematiky.

V rámci mise navštíví delegace Washington DC, Houston ve státě Texas a Orlando ve státě Florida.

V rámci kosmické části programu se počítá s organizací s návštěvami významných firem tohoto oboru a infrastruktur NASA. V oblasti chytré mobility je v jednání také návštěva významných firem a institucí (např. Úřad pro dopravní bezpečnost federálních dálnic).

Na programu budou rovněž podnikatelská setkání jak ve Washingtonu DC, Houstonu a Orlandu ve spolupráci s naším zastupitelským úřadem a místními institucemi.

Předpokládáme rovněž společenské setkání podnikatelské delegace s ministrem, velvyslancem a s dalšími zástupci ZÚ ČR v USA.

Cesta se uskuteční vládním vojenským speciálem. Vedoucím podnikatelské delegace bude viceprezident HK ČR Radek Jakubský.

V případě zájmu o účast zašlete, prosím, následující dokumenty:

na e-mail klamt@komora.cz a v kopii na talafus@komora.cz a to nejpozději do pátku 8. prosince 2023.  Vzhledem k omezené kapacitě Vám doporučujeme přihlásit se co nejdříve.

Kvůli vízové povinnosti v USA a skutečnosti, že se cesta uskuteční vládním vojenským speciálem a přistání ve Washingtonu bude na vojenské základně, není možné mít pouze registraci ESTA, ale klasické americké vízum vylepené v pase, typu B1/B2, které uděluje ZÚ USA v Praze a jehož udělení je spojené rovněž s fyzickou návštěvou na ZÚ a eventuálním pohovorem. Platnost tohoto víza je dle praxe 10 let.

HK ČR ve spolupráci se společností Asiana nabízí zprostředkování víza zájemcům o účast na podnikatelské misi. V případě, že máte o zprostředkování zájem, zašleme Vám obratem pokyny, postup k žádosti a kontakt na příslušného pracovníka cestovní kanceláře, kterému odešlete podklady.

Záloha na účastnický poplatek činí 2.677,55 ,- EUR / 65.600, – Kč (členové HK ČR mají slevu 10 %) za ubytování, transfery, pronájmy prostor, catering, organizace firemních jednání, organizační náklady spojené s přípravou mise a služby pracovníků HK ČR po dobu mise.

Po přihlášení Vám obratem zašleme zálohovou fakturu a další podklady pro zajištění amerického víza.

S přátelským pozdravem

Zahraniční odbor HK ČR

Details

Start:
21.1.2024
End:
27.1.2024
Event Category:
Event Tags:
, ,