Načítám Akce

« Všechny Akce

🔴 Nový stavební zákon. Rekodifikace – nový proces (2/4). On-line webinář

19.1.2022 - 9:00 - 12:00

Nový stavební zákon už platí. Podepsal ho prezident a vyšel ve Sbírce zákonů. V celé své šíři bude sice fungovat až od 1. července 2023, ale některá ustanovení vstoupí v platnost už dřív.

Hospodářská komora spolu s předními experty z oblasti stavebnictví a práva pořádá cyklus 4 on-line navazujících webinářů, které se věnují jednotlivým změnám.

Druhý z nich má název Rekodifikace – nový proces.


A: Co se na webináři dozvím?

Rekodifikace – nový proces:
– Stručná rekapitulace principů rekodifikace.
Obsah žádosti a dokumentace k povolení stavby,
– Obsahové změny.
– Změny ve způsobu podání.
– Nová práva stavebníka v řízení.
Změny v postavení dotčených orgánů účastníků řízení,
– Postavení vlastníků infrastruktury a komunikace s nimi.
Kritéria posuzování záměru.
– Lhůty a ochrana před nečinností.
Mimořádné postupy.
– Autorizovaní inspektoři.
– Přezkum, dozor, kontrola.
Soudní přezkum.


B: Cena webináře

bez DPH s DPH
Cena člen komory
Cena ostatní

Přihlaste se na webinář ještě dnes! Zbývající volná místa: Už jen ??

Přihlaste se na workshop ještě dnes! Zbývající volná místa: Už jen ??

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

 


C: Kdo bude lektorem?

Pavel Černý,

partner advokátní kanceláře Frank Bold Advokáti. Věnuje především případům z oblasti stavebního, ústavního a občanského práva a práva ochrany životního prostředí. Poskytuje odbornou podporu ostatním právníkům konsorcia Frank Bold, publikuje v českých i zahraničních právních časopisech, je spoluautorem knihy Průvodce novým správním řádem.

Přímo se podílel na přípravě původní verze návrhu nového stavebního zákona. Expertní skupina Frank Bold a představuje jeden z největších právních týmů v České republice s odborností na stavební právo, energetiku a právo životního prostředí.“

Jan Brož,

v současnosti se věnuje především doktorskému studiu v oboru „Správní právo a právo životního prostředí“ na Právnické fakultě Masarykovy univerzity a je členem pracovní komise (pro veřejné právo I – komise pro správní právo č. 3) Legislativní rady vlády České republiky, jakož i externím vyučujícím katedry práva Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity a trvale spolupracujícím advokátem s KVB advokátní kanceláří.

Je také členem „Group of Independent Experts on the European Charter of Local Self-Government“ Rady Evropy a členem rozkladové komise Ministerstva pro místní rozvoj a rozkladové komise Ministerstva zdravotnictví, jakož i členem legislativní komise Předsednictva Svazu měst a obcí ČR.

V rámci své akademické i praktické odborné činnosti se zaměřuje především na problematiku stavebního práva, správního trestání, komunální právo a též herní právo; právě k těmto tématům vystupuje na vědeckých konferencích a přednáší na praktických seminářích, jakož i publikuje v odborném tisku, to vše v České republice i v zahraničí.

František Korbel,

advokát, partner advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS; vysokoškolský učitel na katedře správního práva Právnické fakulty UK v Praze a Fakultě umění a architektury TU Liberec; člen Legislativní rady vlády, dlouholetý náměstek ministra spravedlnosti pro legislativu, který stál např. za přijetím nového občanského zákoníku a trestního zákoníku.

Věnuje se zejména správnímu právu, správnímu soudnictví, legislativě a e-Governmentu, autorsky se podílel např. na vzniku zákona o právu na digitální služby, který se stal v hlasování veřejnosti zákonem roku 2019, a zákona o bankovní identitě, který zvítězil ve stejné anketě o rok později. Byl vedoucím autorského kolektivu návrhu nového stavebního zákona. Jako jeden z mála právníků obdržel Českou cenu za architekturu (za sepis Pražských stavebních předpisů).Odkazy na další 3 související webináře k Novému stavebnímu zákonu:
1/2  Úvod do rekodifikace
Základní principy rekodifikace, časový harmonogram nabývání účinnosti NSZ, souvislosti s účinnými změnami stavebního práva…
3/4  Územní plánování a liniové stavby
Působnost, změny, specifika liniových staveb, stavební uzávěry…
 4/4  Hmotné právo
Změny u EIA, hmotné právo/běžné stavby, zvlášť velký počet účastníků řízení, lhůty…

 


 

Pořád váháte? Tady je 7 důvodů, proč jít na on-line školení od Hospodářské komory:

 1. Ověřené znalosti z praxe.
 2. Interaktivita.
 3. Bez zbytečných řečí.
 4. Intenzita výuky.
 5. Možnost osobních konzultací s lektorem.
 6. Sleva 20 % z kurzovného pro každého člena HK ČR.
 7. Prezentace z akce ke stažení po ukončení kurzu.

 

 

 1. CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

 1. Nevyhovuje vám kurz? Vyberte si jiný:

  SEZNAM KURZŮ

   

Podrobnosti

Datum:
19.1.2022
Čas:
9:00 - 12:00
Rubriky Akce:
, ,
Štítky Akce:
, , , , ,
Webová stránka:
edukis.cz

Pořadatel

Hospodářská komora ČR
Webová stránka:
www.komora.cz

Ostatní

E-mail pořadatele
kurzy@komora.cz
Telefon
602262145

Místo konání

On-line webinář
Česká republika + Google Mapa