Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Hospodářská soutěž – praktické aspekty „dawn raid“, trestně právní konsekvence – zejména TOPO

4.3.2019 - 9:00 - 12:00

Seminář se zaměří na praktické aspekty ochrany hospodářské soutěže, zejména na problematiku dawn raidu – místního šetření v obchodních prostorách soutěžitele. Přednášející seznámí posluchače s jeho procesním vymezením a zodpoví tak otázku, kdy je Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) oprávněn k tomuto kroku přistoupit. Především však bude seminář zaměřen na zcela praktickou stránku místního šetření – Jakým způsobem probíhá? Na co se inspektoři zaměřují? Jakou je třeba inspektorům poskytovat součinnost? Kde jsou limity inspekční činnosti a jak se bránit v případě jejich překročení? Smyslem semináře bude usnadnit posluchačům co nejvíce prevenci před negativními dopady zásahu ÚOHS.

V další části semináře přednášející zodpoví otázku, jak na problematiku hospodářské soutěže (či související oblast účasti ve veřejných zakázkách) nahlíží trestní právo. Představí tak nejrizikovější trestné činy z této oblasti a objasní rozdíl mezi pravomocemi ÚOHS a orgánů činných v trestním řízení během vyšetřování. Přednášející dále představí koncept trestní odpovědnosti právnických osob a vysvětlí případy, kdy může jednání orgánů či zaměstnanců společnosti vést k jejímu trestnímu stíhání. Především se však posluchači na semináři seznámí s praktickými radami, jak trestněprávním rizikům předcházet.

Určeno pro:

Seminář je určen zejména pro členy statutárních orgánů a vrcholného managementu (obchodní ředitele) společností ze sektorů obchodujících (nejen) s veřejným sektorem a pro jejich obchodní zástupce odpovědné za přípravy nabídek, vyjednávání se zákazníky i konkurenty či samostatné sjednávání kontraktů.

Další skupinou posluchačů, pro kterou je tento seminář určen, jsou pracovníci odpovědní za compliance a corporate governance. Ti mohou poznatky získané na semináři uplatnit ve své praxi při nastavení metodik chování právě například v souvislosti s případným místním šetřením či detekcí rizikového jednání zaměstnanců.

Cíl semináře:

Smyslem semináře bude v jeho prvním tematickém bloku poskytnout posluchačům praktické rady, jak se chovat v případě místního šetření ÚOHS a jak předcházet jemu samotnému a jeho možným negativním dopadům. Cílem části semináře zabývající se trestními aspekty hospodářské soutěže je pak prevence, zejména představení systémových a reaktivních opatření zaměřených na to, aby bylo riziko trestně právního postihu společnosti i jejích zaměstnanců co nejmenší.

Přednášející:

JUDr. Lukáš Duffek – vedoucí advokát, ROWAN LEGAL, advokátní kancelář, s.r.o.

Mgr. Jan Měkota – advokát, ROWAN LEGAL, advokátní kancelář, s.r.o.

Více informací a možnost registrace ZDE.

Pozvánka v PDF

Podrobnosti

Datum:
4.3.2019
Čas:
9:00 - 12:00
Rubrika Akce:
Webová stránka:
https://www.icc-cr.cz/cs/akce/hospodarska-soutez-prakticke-aspekty-dawn-raid-trestne-pravni

Ostatní

E-mail pořadatele
filipkova@icc-cr.cz
Telefon
257 217 744