Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

E-MEET EXPORT 2020

9.11.2020 - 13.11.2020

Celosvětové online konzultace na exportní témata v průběhu jednoho týdne 9.-13. 11. 2020.

Akce se koná pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu a Hospodářské komory České republiky. Partnery jsou také Česká exportní banka (ČEB), Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) a Klientské centrum pro export (KCE).

Sledujeme vaše aktuální potřeby a vzhledem k aktuální situaci nabízíme příležitost poradit se a prodiskutovat vaše exportní aktivity s odborníky na zahraniční trhy, bankovní a pojišťovací problematiku:

 • Jak najít vhodného partnera v zahraničí, jakou zvolit formu vstupu na trh nebo jaké jsou konkrétní příležitosti ve vašem oboru vám přímo z teritorií pomohou řešit ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade.
 • Bankovní služby spojené s vaším obchodováním v zahraničí s vámi budou konzultovat odborníci z ČEB.
 • Pojištění bankovních záruk, rizik nebo investic s vámi budou konzultovat specialisté z EGAP.
 • Další exportní problematiku bude možné konzultovat se specialisty z KCE.

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

 • Země jsou rozdělené do časových bloků.
 • Konzultace Evropy, Afriky a Blízkého východu budou probíhat 9.-10.11., konzultace Ameriky, Asie a Austrálie 11.-13.11.
 • Konzultace s ČEB, EGAP a KCE budou probíhat 9.-10.11.
 • Délka jedné konzultace je 25 minut.
 • Přihlásit se můžete až na pět jednání se zahraničními kancelářemi CzechTrade a vždy jedno jednání s ČEB a jedno jednání s EGAP
 • Účast na akci je zdarma, avšak je nutná předchozí rezervace.
 • Po uskutečnění rezervace vás bude kontaktovat exportní konzultant CzechTrade a upřesní konkrétní termíny vašich jednání.
 • Před konáním samotných online konzultací obdržíte od moderátora časového bloku prolink pro přihlášení, nejpozději jeden den předem.
 • Technické vybavení: PC, notebook či telefon s internetovým připojením; sluchátka/reproduktor s mikrofonem.

Ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade dlouhodobě působí přímo v teritoriích, znají aktuální dění na tamních trzích, exportní příležitosti, obchodní podmínky, zvyklosti, jazyk i kontakty. Exportérům pomáhají otevírat více dveří, než by přineslo individuální snažení v neznámém prostředí. Pomohou s výběrem vhodných teritorií pro váš výrobek nebo službu, s nalezením obchodních partnerů, zhodnotí reálné šance na úspěch a doporučí, jak nejlépe postupovat.
Zda je právě váš obor činnosti perspektivní pro vybraný zahraniční trh, můžete snadno zjistit na https://www.czechtrade.cz/czechtrade-svet. V profilu každé země jsou uvedené perspektivní exportní obory.

ČESKÁ EXPORTNÍ BANKA
Česká exportní banka, a. s. poskytuje financování tuzemským exportérům a jejich klientům, aby vývozem českých technologií podpořila domácí ekonomiku. Zejména se soustřeďuje na financování vývozu technologií s vysokou přidanou hodnotou a na náročná teritoria. Snaží se podpořit exportéry všech oborů a velikostí.

EXPORTNÍ GARANČNÍ A POJIŠŤOVACÍ SPOLEČNOST
EGAP je úvěrová pojišťovna se zaměřením na tržně nepojistitelná politická a komerční rizika spojená s financováním vývozu zboží, služeb a investic z České republiky.
EGAP pojišťuje zejména bankovní úvěry od 100 000 Kč se splatností delší než dva roky na financování vývozu velkých energetických, strojních a technologických zařízení, investičních celků, dopravních staveb a investic, a to především do zemí, kde politické, ekonomické a právní prostředí přináší větší míru nejistoty a vyšší riziko nezaplacení na straně kupujících. Doplňuje tak nabídku komerčních úvěrových pojišťoven, vyplňuje stávající mezeru na trhu a působí jako standardní vývozní úvěrová pojišťovna plnící roli státního nástroje na podporu exportu. Pojišťovací služby poskytuje všem vývozcům českého zboží, služeb a investic bez rozdílu jejich velikosti, právní formy a objemu pojištěného vývozu.

KLIENTSKÉ CENTRUM PRO EXPORT
CzechTrade, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo zahraničních věcí společně poskytují podnikatelům služby ve více než 90 zemích světa.onliono
Na KCE se můžete obrátit s dotazem k exportu nebo se zájmem o služby z Katalogu služeb. Konkrétní dotaz či službu s vámi budou řešit zastupitelské úřady ČR nebo zahraniční kanceláře CzechTrade.

 

PŘIHLÁŠKA NA AKCI A VÍCE INFORMACÍ

Podrobnosti

Zahájení:
9.11.2020
Ukončení:
13.11.2020
Rubriky Akce:
,

Ostatní

E-mail pořadatele
nikola.palinkova@czechtrade.cz