Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Doprovodná podnikatelská mise místopředsedy Senátu Parlamentu ČR, p. Jiřího Šestáka, do Gruzie

22.5.2018 - 25.5.2018

Dovolujeme si Vás pozvat na doprovodnou podnikatelskou misi místopředsedy Senátu Parlamentu ČR, p. Jiřího Šestáka, do Gruzie. Mise je organizována Hospodářskou komorou ČR ve dnech 22.-25.5.2018. Podnikatelskou delegaci povede viceprezident HK ČR B. Minář.

Program mise se v těchto dnech upřesňuje. Předběžně však počítáme s organizací Česko-gruzínského podnikatelského fóra a B2B jednání v Tbilisi, konáním společenských networkingových akcí, návštěvami vybraných firem (TBC), jednání se ZÚ ČR v Tbilisi, v jednání je rovněž účast firem na možném Zasedání mezivládní Smíšené komise (TBC).

Velký potenciál pro české firmy skýtá např. automobilový průmysl, dopravní průmysl a infrastruktura (v. r. 2016 byl představen vládní program týkající se zlepšení silnic v horských regionech, jedná se např. o stavbu tunelů, plánované jsou rovněž investice do obnovy infrastruktury gruzínských železnic, dále se očekávají tendry na obnovu a zkapacitnění veřejné dopravy v jednotlivých městech, dále tendr na dodávku nových autobusů, trolejbusů, tramvají), elektrotechnice (nulová výroba elektrotechnických přístrojů v Gruzii má za následek dovoz veškerého elektrotechnického spotřebního zboží), energetice (Gruzie v posledních letech masivně investuje do rozvoje sítě vodních elektráren s cílem stát se do konce desetiletí čistým vývozcem elektrické energie, existuje celá řada projektů na výstavbu nových elektráren v rozsahu od malých vodních elektráren s výkonem několika desítek MW až po elektrárny s instalovaným výkonem několika set MW), chemickém průmyslu (v Gruzii stále chybí například velkokapacitní továrny na výrobu čisticích prostředků), kovozpracujícím průmyslu, sklářském a keramickém průmyslu (malá kapacita výrobních závodů skleněných výrobků – především lahví, zvyšující se spotřeba a vývoz alkoholických nápojů -pivo, víno a absence systému vracení použitých lahví představuje vysoký potenciál pro investice do sklářského průmyslu v zemi), zdravotnickém a farmaceutickém průmyslu (v místních lékárnách jsou k dostání léky převážně pocházející či určené pro postsovětský prostor, místní obyvatelstvo má větší důvěru k medikamentům pocházejícím ze „Západu“) a zemědělském a potravinářském průmyslu (od r. 2015 vládní program „Produce in Georgia“, v rámci kterého mohou firmy investující do zemědělského sektoru získat finanční pobídky). Dne 1. července 2016 vstoupila v platnost Asociační dohoda Gruzie s EU zahrnující zónu volného obchodu.

Výše účastnického poplatku činí 1.393,45,- EUR nebo 34.983,- Kč (výše účastnického poplatku pro členy HK ČR) či 1.466,79,- EUR nebo 38.870,- Kč (výše účastnického poplatku pro nečleny HK ČR), pokud budete hradit v Kč, žádáme o informaci o této skutečnosti předem. Účastnický poplatek zahrnuje: veškeré transfery, ubytování po dobu trvání mise se snídaní, poplatek za organizaci firemních jednání, podíl na poplatku za pronájem prostor, podíl na poplatku za catering, službu pracovníků HK ČR po dobu mise a organizační náklady HK ČR spojené s přípravou mise.

Pro účast v podnikatelské misi je nutno dodat vyplněnou závaznou přihlášku (viz. příloha, formát MS Word a sken s podpisem), vyplněný firemní PROFIL v Čj a PROFIL v Aj (MS Word), sken pasu (strana s fotem) a Snímek pro prezentaci nejpozději do 11.4.2018 na email leinerova@komora.cz. Zároveň upozorňujeme, že kapacita míst je omezena kapacitou míst pro podnikatele ve speciálním letadle.

Na podnikatelskou misi budeme připravovat katalog českých firem společně s agenturou PP Agency. Každá účastnická firma bude mít základní zápis v katalogu zdarma. Ten se bude distribuovat partnerům na podnikatelských setkáních v uvedených městech a mohou zde inzerovat i firmy, které se mise účastnit nebudou. V tomto případě, prosím, kontaktujte přímo agenturu, která Vám sdělí podrobnější podmínky Vaší propagace: pí. Renata Rudlofová, rudlofova@ppagency.cz, tel: 221 406 652.

Podrobnosti

Zahájení:
22.5.2018
Ukončení:
25.5.2018
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , ,

Pořadatel

Zahraniční odbor HK ČR
E-mail:
foreigndpt@komora.cz
Webová stránka:
www.komora.cz

Ostatní

E-mail pořadatele
leinerova@komora.cz
Telefon
266721354

Místo konání

Tbilisi
Tbilisi, Gruzie + Google Mapa