Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Contact Ukraine

10.10.2023 - 8:00 - 12.10.2023 - 17:00

Vážená paní, vážený pane,

rádi bychom Vás pozvali na akci Contact Ukraine, která se bude konat paralelně s Mezinárodním strojírenským veletrhem v Brně ve dnech 10. – 12. října 2023. Tato událost má za cíl propojit české firmy působící v oblasti dopravní infrastruktury, energetiky, rekonstrukčních prací, strojírenství a zdravotnictví s ukrajinskými představiteli a regionálními hospodářskými komorami. Na programu budou prezentace, debaty a možnost jednání s ukrajinskými stakeholdery.

Na Contact Ukraine bude také příležitost se dozvědět více o financování exportu na Ukrajinu, mezinárodních rekonstrukčních projektech nebo česko-ukrajinské spolupráci v chytrém průmyslu. Tato akce slouží jako důležitý krok k posílení obchodních a partnerských vztahů mezi Českou republikou a Ukrajinou. Více informací naleznete na webu Business klubu, oficiálních webových stránkách veletrhu a partnerů akce, kterými jsou BVV, MZV ČR, MF, CT, SP ČR, HK ČR a KZPS ČR.

Registrace na akci je možná zde.

Registrace na jednotlivá jednání zde.

ÚTERÝ 10. ŘÍJNA

12:15 – 13:30 Prezentace finančních nástrojů zahraničních zemí – významných donorů

Na semináři vystoupí vysoce postavení zástupci Spojeného království a Norska, kteří společně s náměstkyní ministra hospodářství Ukrajiny Nadiou Bihun představí iniciativy, skrze které tyto země finančně podporují obnovu Ukrajiny. Tyto prostředky nejsou dostupné jen firmám ze zmíněných států a jsou k dispozici i pro české podnikatele, kteří by měli zájem zapojit se do některého z mnoha zajímavých rekonstrukčních projektů.

13:30 – 14:00 Prezentace ukrajinských regionů

Hlavním účelem této prezentace je přiblížit potenciál a specifické potřeby šesti různých ukrajinských regionů. Na akci vystoupí zástupci Kyjevské, Dněpropetrovské, Ivano-Frankivské, Lvovské, Rivenské, a Ternopilské oblasti. Po skončení prezentace budou mít zájemci možnost přímo komunikovat s jednotlivými regiony na stánku Contact Ukraine, přičemž jejich reprezentanti budou pro jednání dostupní i v následujících dnech.

14:00-15:30 Jak Česko pomáhá – Prezentace zapojení a nástrojů českých ministerstev do rekonstrukce Ukrajiny

Česká republika opakovaně vyjádřila své odhodlání pokračovat se svou podporou Ukrajiny až do ukončení bojů a úspěšné rekonstrukce země. Prezentace představí způsoby, jakými se do pomoci Ukrajině, kterou mají v gesci ministerstva ČR, mohou zapojit české firmy, a nastíní možnosti jejich konkrétního uplatnění.

STŘEDA 11. ŘÍJNA

12:30 – 13:45 Prezentace možností zapojení subdodavatelů ze západního Balkánu do rekonstrukce Ukrajiny

Semináře se zúčastní zástupci několika významných stavebních firem ze zemí západního Balkánu, kteří představí způsoby, kterými jejich společnosti mohou vypomoci českému stavebnímu průmyslu, zejména co se týče otázky akutního nedostatku lidských zdrojů. Zároveň nabídnou možnosti společného zapojení do rekonstrukčních prací na Ukrajině.

14:00 – 15:00 Konference s CzechInno – Chytrý průmysl 4.0

Na konferenci vystoupí zástupci ukrajinského tzv. chytrého průmyslu, tedy firem, start-upů a vysokých škol zabývajících se digitalizací a modernizací všech průmyslových odvětví.

ČTVRTEK 12. ŘÍJNA

9:00 – 10:30 Seminář k česko-ukrajinské spolupráci v oblasti energetiky

Ukrajinská energetická síť od února loňského roku čelí soustavným útokům ze strany Ruské federace, kvůli čemuž se Ukrajinci začínají ve stále větší míře orientovat na decentralizované energetické zdroje, zejména ty obnovitelné. Zároveň však nemají v úmyslu ustoupit od tradiční energetiky, kterou na Ukrajině zastupují zejména teplárny a jaderné elektrárny. Jejich obnova a modernizace představuje velmi zajímavou příležitost i pro české firmy. Na semináři vystoupí společně s představiteli ukrajinských regionů i čeští odborníci na energetiku.

10:30 – 12:00 Mezinárodní finanční instituce – možností spolupráce českých firem s mezinárodními finančními institucemi na Ukrajině

Na přednášce vystoupí zástupci Světové banky, Evropské banky pro obnovu a rozvoj a Evropské investiční banky, kteří nastíní možnosti spolupráce českého businessu s mezinárodními finančními institucemi při účasti na projektech na obnovu Ukrajiny. Po prezentacích je pro zainteresované firmy možné si zajistit individuální konzultace s přednášejícími.

Bližší informace na emailu: ukrajina@mpo.cz

Contact_Ukraine_2023-program

Details

Start:
10.10.2023 - 8:00
End:
12.10.2023 - 17:00
Event Category:

Venue

Areál BVV
Výstaviště 405/1
Brno,
+ Google Map