CzechSkills

Podpořte spolu s námi budoucí mladé profesionály

Téměř dva roky trvá příprava mladých odborníků, kteří mohou pouze jednou v životě reprezentovat Česko na nejprestižnější evropské akci odborných dovedností, EuroSkills 2023 v polském Gdaňsku. V konkurenci 32 zemí bude 650 soutěžících soutěžit ve 43 oborech. Akci navštíví více než 100 000 návštěvníků.

Profesionální výkony vyžadují nejen kvalitní technické vybavení, ale především systematickou odbornou i jazykovou přípravu členů národního soutěžního týmu i jejich odborných garantů. Pro konkurenceschopnost národního týmu musí být kontinuálně rozvíjen systém všestranné přípravy v souladu s pravidly a postupy evropské soutěže odborných dovedností EuroSkills.     

Náklady na odbornou přípravu a zajištění účasti týmu 10 soutěžících na EuroSkills 2023 v Gdaňsku dosahují více než 6 milionů Kč.

Hospodářská komora  otevřela transparentní účet, jehož výtěžek zajistí národnímu týmu odbornou a jazykovou přípravu, vybavení a pokryje výlohy spojené s účastí na soutěži.

Podpořit český tým můžete 2 způsoby

1. PROSTŘEDNICTVÍM QR PLATBY.  Stačí si v mobilní aplikaci vaší banky zadat a následně načíst 1 z níže uvedených QR kódů.

2. ZASLÁNÍM PLATBY na transparentní bankovní účet 10642672/0800. Do zprávy pro příjemce uveďte: dar EuroSkills2023.

Budete-li potřebovat potvrzení o poskytnutí finančního daru, klikněte, prosím, zde.

Děkujeme všem dárcům za podporu.

Oficiální tisková zpráva zde.

 

Více informací na oficiálních stránkách CzechSkills a WorldSkills Europe.

Co je CzechSkills?

    • Ocenění poskytovatelů a partnerů odborné přípravy a výcviku, udělované Národním centrem CzechSkills při HK ČR
    • Národní značka odborných a profesních oborových soutěží v moderních i tradičních oborech, propůjčovaná Národním centrem CzechSkills při HK ČR na základě Standardu CzechSkills
    • Soutěže odborných dovedností pořádané HK ČR společně s cechy, zaměstnavateli či profesními organizacemi a vzdělavateli
    • Součást kvalifikace na evropské mistrovství EuroSkills

WorldSkills Europe 

Organizace WorldSkills Europe (WSE) podporuje dokonalost (excellence) ve vytváření dovedností a kompetencí v odborném vzdělávání a přípravě (OVP). Zvyšuje povědomí o významu kvalitního odborného vzdělávání a odborné přípravy pro Evropu prostřednictvím soutěží (EuroSkills competition), které předvádějí mladým lidem nejnovější vývoj v povoláních a kvalifikacích. WorldSkills Europe poskytuje aktérům ze světa práce, vládních úřadů a vzdělávacích institucí možnost vyměňovat si a srovnávat standardy kompetencí v průmyslových oborech a v sektoru služeb v globální ekonomice.

Členství a zapojení zemí do WSE

Členství je omezeno na jednu organizaci za stát, která musí být zavedená, oficiální a splňovat poměrně přísná kritéria v oblasti OVP, podpory kvality OVP, aktivní podpoře politiky OVP, včetně podpory ze strany Evropské komise. Všechny evropské země byly vyzvány k zapojení do WSE, členství je základním předpokladem účasti na soutěži EuroSkills competitions. V roce 2018 tvořilo partnerství EuroSkills 30 zemí. Partnerství má dále přidružené členy a sponzory. Na národní úrovni si jednotlivé státy organizují své soutěže.

Soutěž EuroSkills competition

Soutěž mladých talentů v odborném vzdělávání do věku 25 let. Propagují a šíří rozvoj dovedností atraktivní formou, udržují a zlepšují obraz, kvalitu a atraktivitu OVP v Evropě, ukazují nejnovější trendy v řemeslných, technických a službových profesích v Evropě a jsou tak jedinečnou propagací povolání pro mladé lidi. Za tímto účelem pod hlavičkou EuroSkills se sdružuje řada partnerů a sponzorů z velké škály oblastí od politiky, přes kulturu, vědu, ekonomii až po technologická sdružení. Aktivity sdružení pak přímo navazují na priority, cíle a strategie EU, sektorové priority a aktuální poptávku na trhu práce. Podobné organizace aktivně fungují v dalších regionech, jako je Amerika a Asie.

Soutěž EuroSkills 2021 v Grazu

Hospodářská komora České republiky vyslala v září 2021 do Grazu národní tým ČR, který reprezentovali mladí muži ve čtyřech oborech.

David Ryšavý v oboru malíř získal 11. místo

David Voráček v oboru obkladač získal 6. místo

Patrik Procházka v oboru chladící a klimatizační zařízení získal 6. místo

Tomáš Eichler v oboru těžká nákladní vozidla získal 5. místo a také cenu Best of Nation Czech Republic z rukou Margarete Schramboeck, ministryně pro digitalizaci a ekonomiku

Kontakt: Romana Nováčková, czechskills@komora.cz, tel. +420 724 613 121

/naucte-se-delat-business-na-linkedin/