PREZENTAČNÍ VIDEO HK ČR

 

 

 

 

 

 

OBCHODUJTE S ÍRÁNEM
 - BRÁNA DO PERSIE
    

  

 

 

 

Prezident HK ČR zaslal dopis předsedovi ČSSD

Prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel zaslal dopis předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi, na kterého se obrátil v záležitosti prohlášení stínového ministra financí Jana Mládka, který na sjezdu ČSSD řekl, že živnostníci parazitují na zaměstnancích.

„Přesto, že se pan Jan Mládek za tento výrok omluvil, používá nadále stejné argumenty, které poškozují pohled společnosti na osoby samostatně výdělečně činné a nevyvrací tedy jednoznačně slova, která použil,“ zmiňuje v dopise Petr Kužel, který se ze své funkce prezidenta Hospodářské komory České republiky proti výrokům pana Mládka důrazně ohradil. „Mezi členy HK ČR je velký počet osob samostatně výdělečně činných a uvedené výroky se jich značně dotkly. Osoby samostatně výdělečné činné nesou nesrovnatelně vyšší riziko než zaměstnanci, mají mnohem delší pracovní dobu, nemají placenou dovolenou, v případě onemocnění nemají placené příjmy, musí si sami zajišťovat veškerou administrativu a plnit řadu dalších povinností. Přispívají při tom významně k tvorbě HDP a šetří veřejné prostředky, které by jim musel stát vyplácet, kdyby byli nezaměstnaní. Mnozí z nich volili tuto cestu samostatného podnikání raději, než být závislý na sociální podpoře,“ upozornil Kužel.

Ve svém dopise adresovaném předsedovi ČSSD prezident Kužel ocenil, že se Bohuslav Sobotka od výroků pana Mládka distancoval, nicméně i přes to apeloval na skutečnost, že je potřeba jasného potvrzení, že mylný postoj pana Mládka vůči živnostníkům není součástí programu a postojů ČSSD k podnikatelům obecně. „Jak řekl místopředseda Evropské komise Antonio Tajani, podnikatelé jsou hrdinové dnešní doby, oni nesou osobní riziko, bez jejich úsilí by nebylo ani růstu ani nových pracovních míst. Byl bych rád, kdyby ČSSD tento názor sdílela,“ píše v dopise závěrem prezident Kužel.


 

Hlavní partneři HK ČR