Další soutěž zařazená do CzechSkills bude patřit malířům
Celostátní soutěž CzechSkills – Malíř 2009 se uskuteční ve dnech 26. – 28. 11. 2009 na Ostravském výstavišti Černá louka spolu s výstavou „Dům a byt 2009“. Jde již o 4. Ročník soutěže učňů v oboru malíř, lakýrník, natěrač. Záštitu nad soutěží poskytl prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel a hejtman Moravskoslezského kraje Ing. Jaroslav Palas.
Soutěže CzechSkills – Malíř 2009 se v letošním roce zúčastní celkem 24 učňů z 12 odborných učilišť, účast na soutěži se každoročně zvyšuje. Soutěž je pořádána dle mezinárodních kritérií a má vysokou úroveň, což přispělo k jejímu zařazení do systému CzechSkills. Z těchto soutěží jsou nejlepší soutěžící nominováni na mezinárodní soutěže EuroSkills. Cech Malířů a lakýrníků již Národním centrem CzechSkills spolupracoval při nominaci soutěžícího na EuroSkills 2008, kterým byl Jan Konečný. Zda bude letošní vítěz soutěže nominován na EuroSkills 2010 prokážou jeho odborné dovednosti.
Soutěžit se bude celkem v pěti disciplínách:
- Teoretický test
- Namíchání barevného odstínu
- Zvětšení geometrického obrace
- Volná tvorba
- Linkování
Vedle soutěžní plochy bude poradenské centrum Cechu malířů a lakýrníků ČR, kde budou jeho členové návštěvníkům předvádět různé techniky maleb a dávat praktické informace. V tomto prostoru bude také poradenské centrum techniků partnerů Cechu a sponzorů soutěže.
Reportáž z loňského ročníku soutěže včetně fotografií naleznete zde.
![Hospodářská komora České republiky [logo]](http://www.komora.cz/img/hkcr-logo.png)
CZ
EN








