CHCI VYCESTOVAT

 

CHCI VYCESTOVAT
Mám podnikatelský nápad či rozjeté podnikání (maximálně tři roky) a chci vycestovat do zahraničí učit se od zkušených podnikatelů z oboru.
 
6 důvodů, proč vycestovat
1.            Nasbírání nových životních a pracovních zkušeností
2.            Zlepšení jazykových znalostí
3.            Ověření nápadu nebo jeho změna
4.            Nové kontakty a případně nalezení investora
5.            Příspěvek až 1 100 EUR měsíčně na pobyt
6.            1 až 6 měsíců strávených v zahraničí
 
Jak to funguje?
Jednoduše, ve 4 bodech:
1.            Přihlášení
Ať už jste začínající nebo zkušený podnikatel, můžete se přihlásit k účasti prostřednictvím registrace. HK ČR je jedinou zprostředkovatelskou organizací v České republice pro 9 cyklus. Po registraci prověříme vaši přihlášku a business plán. Pokud splníte všechny požadavky, tak jí schválíme.
2.            Přiřazení                                                                           
Jakmile je vaše přihláška schválená, získáte přístup do internetové databáze začínajících a hostitelských podnikatelů, kteří se programu také účastní. Vhodného partnera pro výměnu si můžete vybrat na základě až 5 návrhů z databáze. Vaše kontaktní místo (HK ČR) je pověřené zprostředkováním kontaktu mezi podnikateli a pomůže vám najít partnera.
3.            Smlouva a přípravy
Zúčastněné strany (tj. začínající podnikatel, hostitelský podnikatel a jejich odpovědná kontaktní místa) vypracují smlouvu, sestávající z popisu projektu práce/vzdělávání, úkolů, odpovědnosti, předmětů plnění, finančních podmínek a právních důsledků výměny. Místní kontaktní místa k přípravě začínajícího podnikatele na výměnu také organizují činnosti jako například školení.
 
4.            Realizace výměny
Poté už můžete vyrazit do zahraničí. Po skončení budete požádáni o vyplnění formuláře pro zpětnou vazbu. Odpovědné kontaktní místo dohlédne na kvalitu aktivity a vyhodnotí výsledky.
Zahraniční pobyt může trvat jeden až šest měsíců a musí proběhnout v průběhu dvanácti měsíců. Během této doby lze pobyt rozdělit do několika kratších bloků (jeden blok je nejméně týdenní), kdy bude začínající podnikatel pobývat u hostitelského podnikatele.
 
Registrace
Chci se registrovat do programu:
zakřížkujte NEW ENTREPRENEUR
Nápověda k registraci
Jak vysokou finanční podporu dostanu v jednotlivých zemích: