PREZENTAČNÍ VIDEO HK ČR

 

  

 

OBCHODUJTE S ÍRÁNEM
 - BRÁNA DO PERSIE
    

 

 

 

«květen, 2016»
poútstčtsone
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

FILTR AKCÍ

4. 4. 2016

30. 6. 2016

Soutěž český výrobek

Společnost Český výrobek v rámci svého dlouhodobého programu spouští od 4. 4. 2016 do 30. 6. 2016 zákaznickou soutěž na podporu prodeje českých výrobků.

U hřbitova č.9, Prostějov – Držovice, 796 07

29. 5. 2016

5. 6. 2016

Doprovodná podnikatelská mise předsedy Senátu Parlamentu ČR do Kanady

Hospodářská komora ČR organizuje doprovodnou podnikatelskou misi předsedy Senátu Parlamentu ČR, p. Milana Štěcha, ve dnech 29.5.-5.6.2016 do Kanady. Dle předběžného harmonogramu cesty se počítá s pracovním programem v Ottawě, Montréalu, Calgary a Torontu, organizací česko-kanadských podnikatelských fór a návazných bilaterálních jednání s kanadskými partnery, účastí vybraných firem na oficiálních jednáních předsedy Senátu s vybranými ministry (TBC), organizací společenských podniků, apod. Koncem příštího roku by měla vejít v platnost Komplexní obchodní a hospodářská dohoda mezi EU a Kanadou (CETA), která by měla odstranit 99% všech celních sazeb nezemědělských produktů. CETA dále umožní vstup českým podnikatelům ke státním zakázkám. Kanada nabízí velký potenciál především v sektoru ropném a plynárenském, důlním a těžebním, dopravního strojírenství, leteckém, zemědělském strojírenství, IT, R&D a sektoru zdravotnické techniky. Výše účastnického poplatku je 58.760,- Kč nebo 2.173,- EUR a zahrnuje zpáteční let speciálním letadlem do Kanady, ubytování po dobu mise, podíl na pronájmu prostor, podíl na cateringu, místní transfery, podíl na organizačním poplatku zahraničním organizátorům mise, službu pracovníků HK ČR po dobu mise a organizační náklady HK ČR spojené s přípravou mise. V případě Vašeho zájmu zašlete prosím vyplněnou závaznou přihlášku (naskenovanou a ve formátu MS Word) a dále vyplněný firemní profil v ČJ a AJ (ve formátu MS Word) na tento email do 18.3.2016, upozorňujeme, že kapacita míst ve speciálním letadle je omezena. Dále upozorňujeme, že s platností od 15. března 2016 pro všechny občany cestující letecky do Kanady platí povinnost registrovat se v systému "electronic travel authorization-eTa". Odkaz na formulář eTA naleznete zde. Cena za registraci eTA je 7,- CAD. Těšíme se na případnou spolupráci.
Pro podnikatele apod.Kanada

30. 5. 2016

Motivace a vedení lidí - „Nově povýšen“

Workshop je určen pro všechny, kteří se nedávno stali manažery, leadery nebo nadřízenými svých dosavadních kolegů a musí se s touto novou situací vyrovnat. Workshop doporučujeme všem společnostem, které mají zájem svým „nově povýšeným“ pracovníkům poskytnout základní podporu a pomoc v nové situaci.

Manažerské dovednostiRegionální hospodářská komora Brno, Výstaviště 1, areál BVV

30. 5. 2016

INCOTERMS 2010

Bankovnictví a finance, doprava a logistika, obchod a exportICC ČR, Florentinum (recepce A), Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1

1. 6. 2016

Jak zvládnout nové požadavky na kvalitu

Seminář je určen všem manažerům, kteří zajišťují re-certifikaci v roce 2016. Je zaměřen na novou normu ISO 9001:2015.
S představiteli 3 různých certifikačních společností bude možné prodiskutovat hlavní změny v základních normách na kvalitu. Seminář umožní účastníkům promyslet další postup při přechodu na revidovanou normu a navíc obdrží zdarma informační brožuru.

Legislativa a normyFLORENTINUM, Na Florenci 2116/15, 110 000 Praha 1

1. 6. 2016

CENTRAL NANO: Advanced materials and nanotechnologies for high added value products and process industries.

Nano materiály a nanotechnologieBrno, JIC INMEC, Purkyňova 649/127, Brno-Medlánky

2. 6. 2016

Pracovní snídaně a diskuze o zadávaní veřejných zakázek v souvislosti s novým zákonem o zadávání veřejných zakázek a představení veřejného zadávání v zemích Asie a Blízkého východu a v Austrálii

Na snídani Vás seznámíme s klíčovými změnami, které nový zákon o zadávaní veřejných zakázek přinese. Zároveň nabízíme přehled úprav a své praktické zkušenosti v oblasti veřejného zadávání v zemích Asie a Blízkého východu a v Austrálii.

Obchod, cestování, zahraničíSquire Patton Boggs, v.o.s., advokátní kancelář, Praha 1, Václavské náměstí 57/813

2. 6. 2016

KŘIŽOVATKY ARCHITEKTURY | Kulturní krajina: proměny_tvorba_ochrana

Letošní 8. ročník konference Křižovatky architektury, který se koná pod názvem „Kulturní krajina: proměny_tvorba_ochrana“, má ambici takovou vícestrannou diskusi podpořit. Vystoupení řady představitelů politického života, státní správy, vedení měst a obcí a samozřejmě profesí, především architektů a urbanistů, jí nepochybně může dodat řadu nových impulsů.

architekturaNTM V PRAZE

3. 6. 2016

Revoluce v ochraně osobních údajů

New european data protection for the digital era… od specialisty na ochranu osobních údajů a dozorového orgánu.

Firmy a podnikateléPraha 1, Na Florenci 15, Florentinum, recepce A

3. 6. 2016

Konference na téma: „Česká rozvojová pomoc jako investice“

Ministerstvo zahraničních věcí ČR organizuje dne 3. června 2016 v Černínském paláci (Loretánské náměstí 5, Praha 1) konferenci na téma: „Česká rozvojová pomoc jako investice“.

Příchod hostů je možný od 08:30 do 09:00 hodin. Akce, jíž se osobně zúčastní ministr zahraničních věcí České republiky pan Lubomír Zaorálek, si klade za cíl prezentovat úsilí České republiky ve prospěch mezinárodního rozvoje, propojit české aktéry pomoci a hledat společně řešení, která umíme nabídnout. Propojováním unikátních českých řešení z byznysu, neziskového sektoru, ale i dalších hráčů se možnosti české rozvojové pomoci jako investice dynamicky násobí. Klíčová je v tomto kontextu spolupráce a příklady dobré praxe. Odborná konference se proto zaměří na relevantní aktéry zahraniční rozvojové spolupráce a humanitární pomoci z řad státního, neziskového a soukromého sektoru.

V případě zájmu se, prosím, registrujte do 27. května 2016 na e-mailové adresy: ors_sekretariat@mzv.cz a zaloudkova@czda.cz

Pro podnikatele apod.Ministerstvo zahraničních věcí, Loretánské nám. 101/5, 118 00 Praha 1 - Hradčany

6. 6. 2016

Identifikace a řízení rizik obchodní činnosti trochu jinak

Seminář je věnován otázkám, které souvisejí s vyhledáváním, pojmenováním a cíleným ovlivňováním nejčastějších rizik obchodní činnosti, přičemž důraz je položen na identifikaci a práci s riziky neobvyklými a kritickými. Obsah je prezentován v jednoduché a odlehčené formě s praktickými příklady z běžného života dnešního malého a středního podnikatele. Program je doplněn o podrobnější rozbor problematiky rizika odpovědnosti za vadné výrobky.

Bankovnictví, finance, Doprava a logistika, obchod a exportICC ČR, Florentinum (recepce A), Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1

6. 6. 2016

konferenci s workshopy „Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) a region V4: Co přinese mojí firmě?“

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s Evropskou komisí, vládou USA a dalšími partnery organizují dne 6.6.2016 konferenci s workshopy „Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) a region V4: Co přinese mojí firmě?“. Akce se uskuteční v rámci českého předsednictví ve Visegrádské skupině.

Předběžný program:

• 9:30 – 12:00 V prvním bloku vystoupí hlavní vyjednavači kapitoly k SMEs – za americkou stranu Christina Sevilla a za evropskou stranu Luca De Carli. Pozvání přijali také zástupci států V4, Švédska a Německa a také firem z regionu. Cílem panelu je představit klíčové přínosy TTIP pro malé a střední podniky v oblasti např. eliminace tarifů, regulatoriky, přístupu na trh se službami a s veřejnými zakázkami a také možných benefitů v rámci global value chains a co v tomto směru může nabídnout zvláštní kapitola pro SMEs v TTIP.

• 13:00 – 14:00 V druhém panelu se zástupci US Department of Commerce a Evropské komise zaměří na současnou EU-US spolupráci při podpoře malých a středních podniků.

• 14:15 – 16:00 V odpoledním bloku budou představeny zkušenosti firem, které již na americký trh expandovaly. Prostor bude věnován výzvám, kterým podniky na tomto trhu nejčastěji čelí, a změnám, které by mohla dohoda TTIP přinést, ať už se jedná o usnadnění mobility pracovníků, uznávání certifikátů a dalších regulatorních opatření nebo celních procedur (prezentace zkušeností z projektu MeoHub a dalších).

Jednacím jazykem konference je angličtina. Podrobný program bude následovat. Registrace je otevřena do 1. června. Využijte, prosím, tohoto formuláře. V případě dalších dotazů nás kontaktujte na adrese ttip@mpo.cz.

Pro podnikatele apod.

7. 6. 2016

10. 6. 2016

Doprovodná podnikatelská mise u příležitosti návštěvy prezidenta České republiky, pana Miloše Zemana, v Arménie a Makedonie ve dnech 7. – 10. června 2016

Hospodářská komora ČR organizuje ve spolupráci s Komorou pro hospodářské styky se zeměmi SNS doprovodnou podnikatelskou misi u příležitosti návštěvy prezidenta České republiky, pana Miloše Zemana, v Arménie a Makedonie ve dnech 7. – 10. června 2016. V programu počítáme mj. s organizací podnikatelských fór v Jerevanu a v Ohridu, na kterých by měl vystoupit pan prezident včetně dalších významných hostů. Následovat budou dvoustranná firemní jednání. Na programu nyní intenzivně pracujeme Cesta se uskuteční vládním speciálním letadlem, jehož kapacita je omezená. Žádáme proto zájemce o účast, aby vyplněnou Závaznou přihlášku spolu s firemním profilem zaslali co nejdříve, nejpozději však do úterý 24. 5. 2016. Na podnikatelskou misi budeme připravovat katalog českých účastníků v angličtině. Všechny účastnické firmy mají zde základní zápis zdarma, je však možné zadat si zde i placenou reklamu (i pro neúčastnící se firmy). V tomto případě prosím kontaktujte PP Agency, pí. Zámorskou (zamorska@ppagency.cz ).
Pro podnikatele apod.Arménie, Makedonie

8. 6. 2016

Teritoriální setkání Brazílie

Setkání s velvyslancem ČR v Brazílii, panem Jiřím Havlíkem, a dalšími vystupujícími.

Firmy a podnikateléPalác Myslbek, Na Příkopě 19, Praha 1

8. 6. 2016

How to do business with Nordic countries

RHK Brno Vás zve spolu s Nordic Chamber of Commerce na seminář "How to do business with Nordic countries", který se uskuteční 8. června 2016 od 10:00.

ExportRegionální hospodářská komora Brno, Výstaviště 1, areál BVV

8. 6. 2016

PRAKTICKÉ ZKUŠENOSTI Z POHLEDU ZAMĚSTNAVATELE SE ZAMĚSTNÁVÁNÍM OSOB ZE TŘETÍCH ZEMÍ V ČR

Přednáší: Ing. Ladislav Kožíšek

Legislativa a normyProstějov

8. 6. 2016

Technické fórum 2016

Konference o technickém vzdělávání a o podpoře řemeslných oborů na základních a středních školách. Vyhodnocení spolupráce středních škol a firem a zároveň vyvrcholení projektu „Postav si svoje auto“.

Věda, vzdělávání, lidské zdroje Hotel Zámek Valeč, Valeč 1, Valeč

9. 6. 2016

LEAN MANAGEMENT

Pojem Lean Management, je velmi široká metoda řízení, nejčastěji se v souvislosti s Lean užívá pojem filosofie, kterou musí organizace (podnik) přijmout. Lean je založen na několika základních principech. Primárně jde o snahu celé organizace se trvale zlepšovat ve všech oblastech a zamezit zbytečnému plýtvání.
Druhý princip je co nejlepší uspokojení potřeb zákazníka bez ohledu na to, jakým způsobem. Lean se často používá s různými přívlastky, podle toho na jakou oblast je tato filosofie uplatněna. (Lean Production Lean Manufacturing Lean Administration Lean Leadership……)

Kurz je určen manažerům na všech úrovních řízení výrobních, výrobně-obchodních a obchodních společností.Regionální hospodářská komora Brno, Výstaviště 1, areál BVV

10. 6. 2016

Provozní odpovědnost v detailu

Pokračování kurzů náhrady újmy od hlavních lektorů, spolutvůrců právní úpravy a spoluautorů komentáře pro všechny právníky B2B, B2C i B2G.

Firmy a podnikateléPraha 1, Na Florenci 15, Florentinum, recepce A

10. 6. 2016

Fórum techniky a vzdělávání pro průmysl v Jihomoravském kraji 2016

Konference je zaměřena na podporu technického a odborného školství v Jihomoravském kraji.

Věda, vzdělávání, lidské zdrojeCentrum VUT v Brně, Antonínská 1, Brno

13. 6. 2016

IT kontrakty v právní praxi

Praktický workshop zaměřený na problematiku smluv uzavíraných v IT sektoru.
Seminář se zaměří na oblast nejčastěji uzavíraných smluv v oblasti IT, tedy zejména na licenční smlouvy k software, implementační smlouvy, smlouvy o vývoji software a smlouvy o údržbě a podpoře počítačových systémů.

Právo a arbitráž, bankovnictví a finance, obchod a exportICC ČR, Florentinum (recepce A), Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1

15. 6. 2016

Firmy pomáhají českým školám

Konference je určena vyučujícím SŠ a VOŠ a zástupcům firemní a státní sféry. Jejím tématem je spolupráce firem a škol v oblasti podpory podnikavosti, rozvoje měkkých dovedností žáků a jejich připravenosti na trh práce. Pořadatelem konference je nezisková vzdělávací organizace JA Czech ve spolupráci s Fakultou financí a účetnictví VŠE v Praze.

Věda, vzdělávání, lidské zdrojeVŠE v Praze, Nová budova - posluchárna D, nám. W. Churchilla 4, Praha 3

15. 6. 2016

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY A METODIKY V NOVÉM

Cílem semináře je co nejpraktičtější a nejsrozumitelnější formou seznámit účastníky semináře se základy problematiky zadávání veřejných zakázek a s hlavními změnami, které přináší nový zákon o zadávání veřejných zakázek, jehož účinnost nastane již 1. 10. 2016. Budeme se zabývat i metodikami k veřejným zakázkám, na jejichž vzniku se podílí i HK ČR, a které zadavatelům i dodavatelům umožní jejich efektivní soutěžení.

veřejné zakázkyFlorentinum (recepce A), Na Florenci 2116/15, Praha 1

15. 6. 2016

Bankovní záruky v tuzemském a zahraničním obchodě, URDG 758 - aktuální informace z praxe, zkušenosti

Praktický workshop zaměřený na podmínky bankovních záruk a využití záruk v praxi. Seminář se zaměřuje na záruky podle URDG 758, především pak na složitější a problematické situace z pohledu mezinárodní praxe. Přednášející též seznámí účastníky s novinkami z posledního zasedání bankovní komise a pracovní skupiny pro záruky.

Bankovnictví a finance, obchod a exportICC ČR, Florentinum (recepce A), Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1

16. 6. 2016

Historické budovy a jejich energetická náročnost 2016

Konference určená hlavně odborné stavební veřejnosti - projekčním, architektonickým, stavebním firmám a všem, kterým není lhostejný osud historických budov.

konference - stavebnictvíPraha, Willembergův sál, Novotného lávka 15

17. 6. 2016

Obrana proti krácení dotace, nezákonná veřejná podpora

Od specialistů Havel, Holásek & Partners ze skupin Public a Competition pro soukromou sféru i veřejnou moc.

Finance, dotace, daněPraha 1, Na Florenci 15, Florentinum, recepce A

20. 6. 2016

Volba vhodného dopravního módu

Bankovnictví a finance, doprava a logistika, obchod a exportICC ČR, Florentinum (recepce A), Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1

21. 6. 2016

Jak zvládnout nové požadavky normy ISO 9001:2015?

Budete seznámeni se všemi změnami a novými požadavky revidované normy a díky uvedeným příkladům budete vědět „jak na to“.

Normy ISOKrajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje, Výstavní 2224/8, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory – RESTAURACE Fclub

24. 6. 2016

Vývojové tendence občanského zákoníku, nová civilní judikatura Nejvyššího soudu

Seminář aktuální legislativy a judikatury k OZ od hlavních lektorů AKADEMIE, spolutvůrců právní úpravy a spoluautorů komentáře pro všechny právníky zabývající se soukromým právem.

Legislativa a normyPraha 1, Na Florenci 15, Florentinum, recepce A

28. 6. 2016

Podnikání v Japonsku

Cílem akce je informovat české firmy o japonském podnikatelském prostředí a pomoci jim ve vstupu na japonský trh. V průběhu semináře budou také poskytnuty informace týkající se podpory podnikání v největších městech Tokio a Ósaka.

pro podnikatelepavilon RHK Brno, areál BVV - Výstaviště 1, Brno

29. 6. 2016

Seminář: "Canada-Czech Republic New Business Opportunities"

Předseda Senátu Parlamentu ČR, p. Milan Štěch, ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR, Senátem Parlamentu ČR a Velvyslanectvím Kanady v ČR za podpory MZV ČR, MPO ČR a Kanadské obchodní komory v ČR organizují dne 29. června 2016 speciální seminář na téma Canada-Czech Republic "New Business Opportunities". Akce se uskuteční v hlavním sále Senátu PČR. Program akce je v příloze´. Účast je zdarma. Jednací jazyk je Čj, Aj. Účast je podmíněna registrací (viz. formulář zde).www.komora.cz/aktualni-zpravodajstvi/registracni-formulare/canada-czech-republic-new-business-opportunities/

Pro podnikatele apod.Senát Parlamentu ČR

1. 7. 2016

31. 3. 2017

Realizace dokumentu Johana z Rožmitála, královna česká

Natáčení celovečerního dokumentu s hranými prvky, jehož uvedení se předpokládá v kinech v České televizi a v Polské televizi.

Věda, vzdělávání, lidské zdroje Vybraná místa v ČR a v Polsku, premiéra kino Lucerna v Praze.

3. 10. 2016

Připravovaná publikace Chvála české kuchyně

Naleznete zde bohatou obrazovou a fotografickou dokumentaci, citáty o jídle a pití z děl českých spisovatelů: od Boženy Němcové, Aloise Jiráska po Ladislava Fukse a Bohumila Hrabala.
Za zvýhodněnou cenu si knihu objednejte v rámci subskripce: www.chvalaceskekuchyne.cz.

Gastronomie, historieČeská republika

5. 10. 2016

KONFERENCE - VEŘEJNÉ ZAKÁZKY 2016/2017 „NOVÝ ZÁKON – BUDIŽ SVĚTLO?“

Veřejné zakázky se dočkaly nového zákona. Příchod nového zákona doprovází pochopitelně spousta změn a o těchto změnách budeme diskutovat na VII. ročníku konference OTIDEA.

Legislativa a normyHotel Ambassador, Václavské náměstí 5-7, 111 24 Praha 1

19. 10. 2016

21. 10. 2016

Future Forces Forum

Future Forces Forum je dlouhodobý projekt na podporu zájmů českého průmyslu, orgánů státní správy, vědy, výzkumu a vzdělávání v oblasti obrany a bezpečnosti. Opírá se o dlouhodobou spolupráci a partnerství s domácími i mezinárodními institucemi a organizacemi.

Průzkumy, výstavy, soutěže, konferencePVA EXPO Praha (Beranových 667, 199 00 Praha 9 – Letňany)

25. 10. 2016

26. 10. 2016

NATRANS Expo

Medzinarodny veltrh zamerany na inovativne dopravne technologie a Smart Cities.

Průzkumy, výstavy, soutěže, konferenceABU DHABI, Abu Dhabi National Exhibition Centre (ADNEC)

2. 2. 2017

5. 2. 2017

Veletrh DŘEVOSTAVBY 2017

12. mezinárodní veletrh dřevěných staveb, konstrukcí, materiálů, architektury, oken, dveří, podlah, izolací, střešních systémů, opláštění, strojů, nářadí a dalších souvisejících oborů. Souběžně probíhá veletrh Moderní vytápění.

Obchod, poradenství, vzdělávání, konference.Výstaviště Praha Holešovice, Výstaviště 67, 170 90 Praha 7