HK ČR: Ke svým čtenářům míří nové číslo časopisu Komora.cz

Březnové vydání časopisu Komora.cz oslavuje dvacetileté výročí Hospodářské komory České republiky. Hlavní tváří tohoto čísla je tedy současný prezident HK ČR Petr Kužel. S ním rozmlouváme o současném postavení HK ČR a vizích do budoucna.

Vedle toho také přinášíme rozhovory s předešlými prezidenty komory. Jaromír Drábek a Zdeněk Somr popisují období, kdy stáli v čele komory.

Téma vydání jsme tentokrát soustředili na dopravu a logistiku. Jaká je spolupráce mezi jednotlivými druhy dopravy? Z jakých principů vychází dopravní politika ČR? Nakolik je u nás rozšířená síť veřejných logistických center? Nejen na tyto otázky odpovídáme v tématu vydání.

V poslední době se stále více hovoří o tom, že absolventi škol přicházejí do praxe bez tzv. měkkých dovedností, jako je třeba dochvilnost, kázeň, dodržování termínů či kreativita, chybí jim také ekonomická gramotnost. Na jedné základní škole tedy zavedli nový předmět – základy podnikání. Jaký je jeho potenciál, čtěte v březnovém vydání.

V podnikatelském seriálu, který mapuje jednotlivé světové trhy z daňového a obchodního hlediska jsme se tentokrát zaměřili na Tunis.

Čtenářům také přinášíme příběh Františka Dittricha, který byl průkopníkem pražské paroplavby.

Listovací verzi březnového vydání časopisu naleznete zde: http://cotmedia.cz/ecasopisy/komora/2013/0313/