Tématem říjnového vydání časopisu Komora je strojírenství

Podzim je již tradičně spojen s konáním Mezinárodního strojírenského veletrhu, díky kterému se moravská metropole stane alespoň na pár dní evropským centrem průmyslových inovací. Se začátkem října vstupuje v platnost také dlouho očekávaná novela zákona o veřejných zakázkách. Podle viceprezidentky HK ČR Ireny Bartoňové Pálkové měl zákon dobrou myšlenku, ale bohužel se minul účinkem. Čas ukáže, jak moc úřednici Ministerstva pro místní rozvoj při implementaci evropských směrnic šlápli vedle.

Se šéfem specializovaného financování ČSOB Vladislavem Nožičkou jsme mluvili o tom, že výsledky české ekonomiky vypadají na papíře sice hezky, ale s ohledem na reálné podmínky by mohly vypadat ještě o něco více fantasticky. Proč si myslí, že domácí ekonomika je jako sportovec užívající nepovolený doping, přečtěte si hlavním rozhovoru.
Jak horké téma nebo jak velká mediální bublina je avizovaný odchod Velké Británie z evropské osmadvacítky, na to jsme se ptali nejen premiéra České republiky Bohuslava Sobotky a prezidenta HK ČR, ale i odborníků přímo z praxe. Ovšem mnohem víc než samotný brexit, trápí české firmy ruské sankce a vidina opuštění intervenčního režimu České národní banky. Ty jsou  samy o sobě velkým tématem dneška. Ukončí ČNB umělé oslabování koruny náhle nebo postupně? A bude to už příští rok nebo centrální banka prostě jenom mlží?