Tématem květnové Komory.cz je automobilový průmysl

Květnové vydání podnikatelského měsíčníku Komora.cz se detailně věnuje automobilovému průmyslu, jenž se v současnosti veze na vlně úspěchu. V České republice se vyrábí i prodává rekordní počet automobilů, konjunktura zažívá celá Evropa. Pavel Ešner ze Sdružení automobilového průmyslu konstatuje, že jedinou hrozbou pro domácí firmy může být nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců. Trendy a dynamický vývoj sektoru podle něj firmy vnímají spíše jako příležitost než jako nebezpečí.

 
Většinu vyrobených vozů si kupují firmy, a proto se Komora.cz zaměřuje na novinky ve fleet managementu. Automobilový průmysl v České republice, to nejsou jen tři hlavní výrobci v Mladé Boleslavi, v Kolíně a v Nošovicích, ale řada dalších firem. V dalším tématu se se dočtete, jaké produkty u nás například vznikají. Respondentem hlavního rozhovoru byl Marek Hoffmann z Kovovýroby Hoffmann, jež dodává prototypové díly karoserií předním světovým výrobcům.
 
Neméně zajímavý rozhovor poskytl časopisu Komora.cz Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory. Konstatuje v něm, že tuzemská ekonomika roste navzdory zhoršujícím se podmínkám pro podnikání. Varuje, že si nárůstem administrativních povinností v podnikatelském prostředí podkopáváme hospodářský růst. Na jeho slova navazuje již tradiční téma věnované byrokracii, v němž shrnujeme všechny administrativní překážky, které letos do podnikatelského prostředí přibyly.